Saxifraga 'Rockrose' TOURAN™ NEON ROSE

Saxifraga 'Rockrose'
Saxifraga 'Rockrose' TOURAN™ NEON ROSE
lomikámen
VZRŮST nízký nebo půdopokryvný
 nízká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.1-0.1m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.5m
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ sytě růžová
DOBA KVETENÍ duben - květen
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY mírně vlhká ale s dobrou drenáží
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Stálezelené listnáče
náhled fotonáhled foto
Lomikámen a jeho hybridy ze skupiny Arendsii se vyznačují velmi malebným tvarem. Rostou jako mechové kopečky a v polovině jara se zdobí atraktivními květy v několika odstínech červené a bílé barvy. Sérii TOURAN™, jež doposud čítá 7 odrůd, šlechtí nizozemský šlechtitel Martien Everett Gutter a marketing zajišťuje společnost Syngenta Flowers. Odrůda TOURAN™ NEON ROSE je chráněna patenty EU23433 (Evropa – 2014) a PP19301 (USA – 2007).

Lomikámen TOURAN™ NEON ROSE vychází ze starší odrůdy Blutenteppich a vyznačuje se časnějším kvetením se sytější barvou květů a kompaktnějším habitem. Jeho květy jsou svítivě růžové jako vábivé neony nočního velkoměsta. Kvete od poloviny dubna do května. Stonky s květy jsou nízké, temně vínové a celou rostlinu převyšují pouze o několik centimetrů.

Neopadavé listy jsou měkce až středně zelené, drobné a vytváří růžici, z jehož středu vyrůstají květové stonky s poupaty. Trs se rozrůstá středně rychle – za rok se téměř zdvojnásobí a tvoří efektní a hustý, bohatě kvetoucí pokryv.

Lomikámen má rád slunečnou až lehce zastíněnou polohu. Na pH půdy nezáleží, pouze nesmí vodu zadržovat jako například těžký jíl, a přesto zem musí být vlhká – lomikámen NENÍ skalnička. Pokud jej necháte vyschnout, v jeho středu vznikne suché hnízdo, kterého se jen těžko zbavíte, protože rostlina tvoří nové výhony přednostně do stran. Mrazuvzdorný do cca -34 °C. Nevhodný do koryt a květináčů.

Poslední revize 28-03-2023
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Saxifraga 'HARDER ZWERG'
Saxifraga 'PETER PAN'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.