Betula pendula (syn. Betula alba) 'KARACA'

Betula pendula (syn. Betula alba)
Betula pendula (syn. Betula alba) 'KARACA'
bříza bílá, bříza bělokorá, bříza bradavičnatá
VZRŮST vyšší keř
 nízký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 2-3m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1-2m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
NÁROKY NA SLUNCE slunce
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 2   (do -45°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Základní (botanický) druh břízy bílé je vysoký strom dosahující v dospělosti výšky přes dvacet metrů. Jeho nejdůležitějším znakem je jasně bílá borka, která se odlupuje v tenkých vrstvách, a nepravidelné zebrování v antracitově šedé až černé barvě. Její druhové jméno pendula možná trochu mate, protože znamená převislá, ale u tohoto druhu jsou převislé jen měkké a tenké konce větví. Existuje mnoho atraktivních odrůd, které se liší vzrůstem, tvarem či barvou listů.

Karaca je maďarská odrůda břízy bílé, která vznikla mutací botanického druhu a nalezl jí Dr. László Orlóci. Evropský patent č. 16702 vyšel v roce 2006. Jedná se o pomalu rostoucí odrůdu s nadmíru jemnými listy. Jsou opadavé, svěže zelené, hluboce vykrajované, že vypadají až jako třásnité. Větvení je husté a s terminálem svírá úhel přibližně 70°, ale konce větví se malebně svěšují, čímž nabývá charakter jemného závoje.

Díky svému nadýchanému charakteru jí využijete kdekoli pro zjemnění stávající kompozice, bude vypadat krásně v prérijním aranžmá a své místo si najde i třeba i v japonské zahradě. Lze jakkoli řezat a tvarovat, ideálně koncem zimy.

Bříza snáší jakoukoli půdu, má ráda vlhko, ale jakmile dobře zakoření, výborně přežije i suchá léta. Mladé rostliny v květináčích mohou být citlivé na přelití. Pěstujte ji přednostně na plném slunci nebo jen v lehkém polostínu. Je plně mrazuvzdorná do cca -45°C.

Poslední revize 07-03-2023
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Betula pendula (syn. Betula alba) 'KARACA' výška 60-80 cm
STANDARD
PRAHA POŠTOU
Betula pendula (syn. Betula alba) výška 40-50 cm
STANDARD
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Alnus glutinosa 'IMPERIALIS'
Rhamnus frangula  'ASPLENIIFOLIA'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.