Hypericum 'Methyra' RADIANCE

Hypericum 'Methyra'
Hypericum 'Methyra' RADIANCE
třezalka rozkladitá
VZRŮST malý keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.5-0.8m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.5-0.8m
KATEGORIE LIST listnatý polo-opadavý
BARVA LISTŮ ++kombinovaná:bílá a zelená a lososová
KATEGORIE KVĚT méně nápadné, zajímavé květy
BARVA KVĚTŮ žlutá
DOBA KVETENÍ červen - září
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY mírně vlhká ale s dobrou drenáží
USDA zóna (nejnižší) 5b   (do -27°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Již za starých časů byla známa třezalka jako jedna z nejléčivějších bylin. A navíc krásně kvetoucí. Tento dřevitý druh má jméno třezalka rozkladitá a řadí se ke keřům, které vás svým okázalým kvetením potěší v letních měsících od června až do září. Ale najdou se i výjimečné odrůdy, které více než květy nabídnou neobyčejné listy. Jako například tato odrůda z Francie pojmenovaná RADIANCE, kterou nalezl a roku 2020 představil Marc Etienne.

Třezalka RADIANCE je nižší keř, který zjara raší lososově růžovými výhony a koncovými listy, které jsou v základu bílé, ale jako mladé mají sytý, narůžovělý odstín podobně jako japonské vrby Hakuro Nishiki nebo Flamingo. Jakmile začátkem léta dozrávají, růžová se vytrácí a původně bílé listy odhalí zelené mramorování, které postupem času zaplní celý list do jednobarevného, tmavě zeleného odstínu. Mezitím ale na keři vyrůstají nové výhony opět s lososovými lístky, takže barev je neustále dost a rostlina je barevně svěží až do podzimu. Listy jsou úzce vejčité až oválné, jen cca 3-4 cm dlouhé a vydrží dlouho do zimy.

V červnu se začínají objevovat jasně zlatožluté květy o 5 okvětních plátcích, ale bývá jich málo. Tato odrůda se přednostně pěstuje pro své pestré listy a nízký růst. Je oblíbená jak do smíšených záhonů, tak i do plošných výsadeb a lze pěstovat i v nádobách.

Jako většina keřovitých druhů třezalek potřebuje zjara výrazný řez, aby se keř zmladil, zahustil a zůstal kompaktní. Odřežte 50-80% délky loňských větví, ideálně koncem března po všech mrazech. Nevyžaduje hnojení, pokud máte průměrně živnou zem. Pěstujte ji v dobře odvodněné půdě, ve které nebude stát voda. Poroste na slunci i v polostínu. Je mrazuvzdorná do cca -27 °C.

Poslední revize 06-03-2023
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Hypericum 'Methyra'
HOBBY
CHLUMEC POŠTOU
Hypericum 'Methyra'
HOBBY
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Salix integra 'FLAMINGO'
Nandina domestica 'TWILIGHT'
Hypericum  'HIDCOTE'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.