Cotinus coggygria 'Ancot' GOLDEN SPIRIT®

Cotinus coggygria 'Ancot'
Cotinus coggygria 'Ancot' GOLDEN SPIRIT®
ruj vlasatá
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 2-3m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 2-3m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ různobarevné:světle zelená a žlutá
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ lososová
DOBA KVETENÍ červen - červenec
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto

GOLDEN SPIRIT® je novou odrůdou ruje vlasaté z holandského Boskoopu, patentované v roce 2000. Postarali se o ní Sanders-van Harn a Adriana Christina Bastiona.

Výjimečnost tohoto šlechtěnce spočívá v olistění, které je zářivě zlatožluté až žlutozelené a vyrůstá podél jasně zelených větviček, které vyzrávají do sytě červené barvy. Listy jsou téměř kulaté, na poměrně dlouhém řapíku. Na podzim dramaticky mění barvu na korálově červenou, ohnivě oranžovou a vínovou.

Další zvláštností jsou květy, jsou uspořádány ve zvláštních chocholících a když hojně vykvetou, keř vypadá jako by vypouštěl obláčky růžového dýmu. Angličané mu proto přezdívají kouřový strom. Nejlépe bude vypadat zasazený v zahradě v bezprostřední blízkosti nějakého červenolistého keře, například odrůdy Royal Purple.

Roste středně rychle až rychle do velikosti 2,5-3m a dá se snadno udržovat střihem. Doporučujeme jej stříhat pokaždé, když rostlina vyžene příliš dlouhé pruty nových větví. Takové nebývají v následném roce kompletně olistěny. Na druhou stranu příliš radikálním řezem se připravíte o většinu květů. Nejlepší řez je o max. 1/3 délky v březnu až dubnu, eventuálně druhý řez je možný v polovině léta.

Snáší téměř jakoukoli půdu, přednost dává středně živné, dobře odvodněné ale mírně vlhké, pokud je zasazen na plném slunci. Výborně mrazuvzdorný do -34°C.

Poslední revize 28-01-2008.
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Cotinus coggygria 'Ancot' GOLDEN SPIRIT® výška 30-40 cm
HOBBY
CHLUMEC POŠTOU
Cotinus coggygria 'Ancot' GOLDEN SPIRIT® výška 30-40 cm
HOBBY
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Cercis canadensis 'JN2' RISING SUN™
Vysvětlivky
 • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
 • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
 • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
 • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
 • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
 • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
 • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
 • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
 • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.