Cotinus coggygria 'Ancot' GOLDEN SPIRIT®

Cotinus coggygria 'Ancot'
Cotinus coggygria 'Ancot' GOLDEN SPIRIT®
ruj vlasatá
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 2-3m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 2-3m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ různobarevné:světle zelená a žlutá
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ lososová
DOBA KVETENÍ červen - červenec
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto

GOLDEN SPIRIT® je novou odrůdou ruje vlasaté z holandského Boskoopu, patentované v roce 2000. Postarali se o ní Sanders-van Harn a Adriana Christina Bastiona.

Výjimečnost tohoto šlechtěnce spočívá v olistění, které je zářivě zlatožluté až žlutozelené a vyrůstá podél jasně zelených větviček, které vyzrávají do sytě červené barvy. Listy jsou téměř kulaté, na poměrně dlouhém řapíku. Na podzim dramaticky mění barvu na korálově červenou, ohnivě oranžovou a vínovou.

Další zvláštností jsou květy, jsou uspořádány ve zvláštních chocholících a když hojně vykvetou, keř vypadá jako by vypouštěl obláčky růžového dýmu. Angličané mu proto přezdívají kouřový strom. Nejlépe bude vypadat zasazený v zahradě v bezprostřední blízkosti nějakého červenolistého keře, například odrůdy Royal Purple.

Roste středně rychle až rychle do velikosti 2,5-3m a dá se snadno udržovat střihem. Doporučujeme jej stříhat pokaždé, když rostlina vyžene příliš dlouhé pruty nových větví. Takové nebývají v následném roce kompletně olistěny. Na druhou stranu příliš radikálním řezem se připravíte o většinu květů. Nejlepší řez je o max. 1/3 délky v březnu až dubnu, eventuálně druhý řez je možný v polovině léta.

Snáší téměř jakoukoli půdu, přednost dává středně živné, dobře odvodněné ale mírně vlhké, pokud je zasazen na plném slunci. Výborně mrazuvzdorný do -34°C.

Poslední revize 28-01-2008.
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Cercis canadensis 'JN2'  RISING SUN™
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.