Hibiscus x 'Tansol' PLANET® SOLENE

Hibiscus x 'Tansol'
Hibiscus x 'Tansol' PLANET® SOLENE
hybridní ibišek bahenní
VZRŮST středně vysoká trvalka
 vysoká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 1-2m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1-1.5m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ růžová
DOBA KVETENÍ srpen - říjen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY toleruje (ale nevyžaduje) mokro
USDA zóna (nejnižší) 5b   (do -27°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Květy v létě
Exotika
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Bahenní ibišky a jejich kříženci jsou nesmírně populární rostliny poslední doby. Jedná se trvalky se silnými, částečně dřevnatými stonky a velkými, tropicky vyhlížejícími, barevnými květy. Pravý ibišek bahenní (h. moscheutos) je severoamerický taxon a záměrně se kříží s dalšími druhy (h. coccineus, h. laevis a zejména h. militaris) pro zajímavější barvu květů i listů a jejich tvar, ale hlavně i odolnost mrazům. Pro lepší orientaci takové hybridy označujeme jako Hibiscus x.

PLANET® SOLENE je okouzlující francouzská odrůda hybridního bahenního ibišku zařazená do série PLANET®, kterou vyšlechtil Alain Tan z městečka Montauban, tedy stejný šlechtitel, který se postaral o sérii CAROUSEL®. Jedná se o křížence druhů h. moscheutos a h. coccineus a poprvé byl představen na prestižním veletrhu novinek Plantarium v holandském Boskoopu roku 2013. Evropský patent č. 41114 byl vydán v roce 2015.

Ibišek PLANET® SOLENE nese velké, 18-20 cm široké, světle růžové květy s purpurovými žilkami a vínovým okem uprostřed. Vykvétají za dobrého počasí již v červenci a dle stáří rostliny dokážou kvést až do října, dokud je teplé a slunečné počasí. Nevoní. Listy jsou opadavé, svěže zelené, místy s lehkým vínovým přelivem a koncem léta se barví do zlatavě oranžové s červenými žilkami. Mladé jsou široce vejčité a při dozrávání tvoří při okrajích dva krátké zářezy do tvaru mělce laločnatého javorového listu. Stonky řapíky i jsou červené. Roste bujně do výšky kolem jednoho metru a v ideálních podmínkách – vlhké až mokré půdě s dostatkem živin se jeho výška může s věkem až zdvojnásobit.

Vyžaduje v sezóně vydatnou zálivku a hnojení zaměřené na tvorbu květů. Hnojení ukončete na konci září a zálivku omezte, jakmile přestane kvést. Pěstujte jej ve vlhké až částečně mokré zemi na plném slunci. Na jaře odřežte všechny loňské stonky a počkejte na nové rašení, které je z přízemní části zdřevnatělých stonků. Raší velmi pozdě, často až v druhé polovině května. Doporučujeme pěstovat jej neustále zamulčovaný – v sezóně pro zadržení vlhkosti a na zimu pro ochránění krčků loňských stvolů, z jejichž spodních bází bude na jaře rašit. Může trpět na dlouhodobé zimní sucho, v takovém případě doporučujeme i v zimě 1-2 x vydatně zalít. Mrazuvzdorný do min. -25 °C.

Poslední revize 06-03-2023.
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Hibiscus x Summerific® 'PERFECT STORM'
Hibiscus moscheutos 'Balhiblu' 'LUNA BLUSH®'
Hibiscus x 'Tahi12' CAROUSEL Pink Candy
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.