Malus domestica 'BOLERO'

Malus domestica
Malus domestica 'BOLERO'
sloupovitá jabloň - středně raná
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 2-3m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.4-0.5m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
BARVA KVĚTŮ bílá
DOBA KVETENÍ duben - květen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY mírně vlhká ale s dobrou drenáží
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Ovoce
náhled foto
Bolero je sloupovitá jabloň ze série Ballerina®, jejíž všechny odrůdy pochází od stejného rodiče – odrůdy Wijcik McIntosh. Ta vznikla samovolně jako mutace odrůdy McIntosh a nabídla přísně vzpřímený a sloupovitý růst. Ač sama chuťově příliš nevyniká, následní kříženci jsou již výtečné chuti a zároveň jsou to pěkné stromečky do malých zahrádek a nádob. Protože sloupovité jabloně jsou přirozeně spíše zakrslého habitu, pro lepší růst se roubují na bujnější podnože jako MM106 nebo MM111, ale není to pravidlem.

Sloupovitá jabloň Bolero nabízí středně velké, kulaté až lehce kónické plody se hladkou, zelenou slupkou, která při dozrávání žloutne a místy nabírá slabě červené tóny. Dužina je světlá až bílá, srovnatelná s chutí odrůdy James Grieve – velmi šťavnatá, křupavá a příjemně sladká s jemně vyváženou kyselinkou. Dozrává přibližně od poloviny září a má krátkou skladovatelnost. Vyšlechtili ji jako křížence Wijcik McIntos a Greensleeves ve výzkumné stanici East Malling v anglickém Kentu a představena byla roku 1976.

Většina sloupovitých jabloní je výborně odolná běžným nemocem, jako jsou strupovitost a padlí. Je cizosprašná a potřebuje jinou odrůdu jabloně pro opylení.

Jabloně porostou v téměř jakékoli nepodmáčené půdě, ale pro nejlepší plodnost jim dopřejte hlubokou, živnou zem s dostatečnou vlhkostí po výsadbě a při tvorbě plodů. Plodí převážně na vodorovně vedeném dřevě. Díky sloupovitému růstu tvoří krátké, postranní, plodící výhony, tudíž řez není většinou potřeba. Roste spíše slabě. Mrazuvzdornost do min. -30 °C.

Poslední revize 08-02-2023
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Malus domestica 'BOLERO' podnož M25 výška 160-180 š 30-40
STANDARD
CHLUMEC AUTEM
Malus domestica 'BOLERO' podnož M25 výška 160-180 š 30-40
STANDARD
PRAHA AUTEM


Podobné rostliny
Malus domestica 'GREENCATS'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.