Stewartia pseudocamellia var.koreana

Stewartia pseudocamellia var.koreana
Stewartia pseudocamellia var.koreana
pseudokamélie korejská, stewartie
VZRŮST vyšší keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 3-6m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ světle zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ bílá
DOBA KVETENÍ červen - červenec
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
Květy v létě
Rarity
náhled fotonáhled foto

Tato nepravá kamélie – stewartie je velmi podobná své japonské sestře stewartii pseudocamellia. Jedná se o vyšší keř z vlhkých lesů Korey a vyznačuje se zejména kvetením v létě a nádherným, barevným olistěním na podzim.

Tato varieta má květy podobné kaméliím nebo planým růžím, čistě bílé barvy, s 5 okvětními plátky a středem plným žlutých tyčinek. Mají až 7 cm v průměru a na rozdíl od japonského druhu se rozevírají téměř do plocha.

Patří do stejné čeledi čajovníkovitých stejně jako kamélie a pravý čaj, takže i listy jsou velmi podobné. Jsou opadavé, sytě zelené, poměrně tuhé. Mladé listy mají bronzově červený odstín při krajích až do poloviny léta a na podzim se barví do úžasných odstínů zlaté, oranžové a tento druh nabírá i hodně červené a purpurové.

Působivá je i odlupující se borka silnějších větví a kmenů. Starším rostlinám se pomalu odlupuje kůra z kmene jako mozaika z puzzle. V Asii dorůstá maxima 9m, ale v našich podmínkách je většinou o asi třetinu až polovinu menší. Potřebuje propustnou, lehkou, mírně kyselou zem bohatou na živiny, neustále vlhkou. Roste pomalu a nemá ráda přesazování, takže jí najděte konečné místo a tam ji zasaďte na věky věků. Pokud máte malou rostlinu a nevíte zatím, kam s ní, přesazujte ji pouze do větších kontejnerů, než se rozhodnete pro to správné místo v zahradě. Pseudokamélie je dobře mrazuvzdorná, ale nesnáší větrné pozice. Má ráda plné slunce nebo mírné přistínění na část dne. Plně mrazuvzdorná do -29°C.

Poslední revize 24-01-2008.
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Camellia japonica 'APRIL SNOW'
Stewartia monadelpha
Stewartia rostrata
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.