Malus domestica 'RED JONAPRINCE'

Malus domestica
Malus domestica 'RED JONAPRINCE'
jabloň - pozdní
VZRŮST nízký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 3-4m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 3-4m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
DOBA KVETENÍ duben - květen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY mírně vlhká ale s dobrou drenáží
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Ovoce
náhled fotonáhled foto

Jabloň Red Jonaprince je v Holandsku objevená mutace veleúspěšné a oblíbené odrůdy Jonagold z roku 1994. Tvoří zploštěle kulaté, výjimečně mírně kónické plody střední až větší velikosti (90-130g) se zářivě červenou, lesklou slupkou. Dužina je světle žlutá až krémová, křehká, křupavá, velmi šťavnatá, vyváženě sladká s lehkou kyselostí, slupka je tenká a mastná.

Jedná se o zimní jablka, která se sklízí od poloviny října a skladují se až do jara. I čerstvě utržená jablka chutnají dobře, pokud vám nevadí ostřejší chuť, a jejich kvalita stoupá s postupujícím podzimem. Odrůda je středně odolná proti strupovitosti a méně proti padlí. Odolnost zvýšíte zajištěním dostatku prostoru při pěstování, aby stromy nebyly blízko sebe. Je cizosprašná a jako opylovači jí vyhovují např. Fuji, Gala, Golden Reinette, Granny Smith, James Grieve, Melrose, Otava, Pinova, Rubín, Spartan nebo Starking.

Potřebuje výživnou, dobře odvodněnou ale v létě častěji zavlažovanou půdu a plné slunce. Pokud potřebujete provádět řez, jabloně se řežou v zimě při oblevě nebo zezačátku jara, pokud již přestalo mrznout, ale lepší a zdravější růst nabídnou přirozeně rostoucí stromy bez zásahu. Přestože je dobře mrazuvzdorná, pro dobré vybarvení a chuťové vlastnosti se doporučuje pěstovat ve středních a teplejších polohách. Mrazuvzdorná do min. -29 °C.

Poslední revize 24-10-2022
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Malus domestica 'RUBINSTAR'
Malus domestica 'JONAGOLD'
Malus domestica 'JAMES GRIEVE RED'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.