Malus domestica 'REDSTAR'

Malus domestica
Malus domestica 'REDSTAR'
sloupovitá jabloň - středně pozdní
VZRŮST nízký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 2-3m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.4-0.5m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
DOBA KVETENÍ duben - květen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY mírně vlhká ale s dobrou drenáží
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Ovoce
náhled fotonáhled foto

Redstar je odrůda sloupovité jabloně se středně velkými plody s atraktivní, tmavě červenou a velmi lesklou slupkou. Plody jsou víceméně kulaté, dužina je téměř bílá, nasládlá ale s výraznou kyselinkou, mírně aromatická a velmi šťavnatá. Dozrává od konce září a v dobrých podmínkách lze dobře skladovat až do ledna či února.

Většina sloupovitých jabloní stejně jako Redstar je výborně odolná běžným nemocem, jako jsou strupovitost a padlí. Je cizosprašná a potřebuje jinou odrůdu jabloně pro opylení. Dobrými opylovači jsou: Čistecké, Discovery, Fuji, Gala, Golden Reinette, Granny Smith, James Grieve, Jonathan, Melrose, Opal, Otava, Pinova, Red Delicious, Rubinola, Rubín, Santana, Spartan, Starking nebo Topaz. Mějte na paměti, že sloupovité jabloně jsou skvělou volbou pro malé prostory, kam se běžná jabloň nevejde, ale nemůžete od nich čekat vysoké výnosy. Jsou spíše potěšením z vlastního ovoce pro jednu rodinu, když si natrháte jablka rovnou k jídlu a nemáte potřebu vytvořit si zásobu na celou zimu.

Jabloně porostou v téměř jakékoli nepodmáčené půdě, ale pro nejlepší plodnost jim dopřejte hlubokou, živnou zem s dostatečnou vlhkostí po výsadbě a při tvorbě plodů. Plodí převážně na vodorovně vedeném dřevě a protože díky sloupovitému růstu jsou postranní – plodící výhony krátké, řez nebývá potřeba. Přesto se někdy stane, že se některá větvička pomátne, zapomene, že roste na sloupovité odrůdě a začne bujet. Takovou můžete odstranit či zakrátit kdykoli. Mrazuvzdornost do min. -30 °C.

Poslední revize 24-10-2022
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Malus domestica 'RED SPRING'
Malus domestica 'REDCATS'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.