Hypericum kalmianum 'Smhkbf' COBALT-N-GOLD (Blues Festival®)

Hypericum kalmianum 'Smhkbf'
Hypericum kalmianum 'Smhkbf' COBALT-N-GOLD (Blues Festival®)
třezalka tříkvětá
VZRŮST malý keř
 střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.6-0.8m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.8-1.3m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ různobarevné:modrozelená a zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ žlutá
DOBA KVETENÍ červenec - září
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY mírně vlhká ale s dobrou drenáží
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Třezalky známe z našich luk a polí jako hezkou a léčivou bylinu. Avšak existuje i několik dřevitých druhů, které šlechtitelé selektují a šlechtí pro použití v keřových výsadbách v soukromých zahradách i ve veřejné zeleni. Odrůdu COBALT-N-GOLD vyšlechtil Timothy D. Wood z amerického města Grand Haven ve státě Michigan, tedy stejný člověk, který se zasloužil i o předchozí odrůdu SUNNY BOULEVARD® nebo například o hortenzii LITTLE LIME®. Patent č. PP25795 byl vydán roku 2015 v USA.

COBALT-N-GOLD, v USA prodávaná pod názvem BLUES FESTIVAL® je odrůda třezalky tříkvěté, oblíbená pro nízký a kompaktní růst a bohaté kvetení od července až do září, čímž se řadí k nejatraktivnějším a nejbohatěji kvetoucím zahradním keřům léta v našem klimatu. Jednotlivé kvítečky zprvu vypadají jako miniaturní narcisy, jsou sytě zlatožluté, velmi podobné běžným bylinným druhům, mají 5 okvětních plátků a střed bohatý na množství tyčinek ve tvaru korunky.

Výjimečností této odrůdy je barva listů, která je nápadně ojíněná až modrozelená. Listy jsou opadavé, úzce kopinaté až čárkovité, podobné rozmarýnu. Roste hustě do polokulovitého, dobře větveného, kompaktního keře. Na jaře zakraťte loňské výhony přibližně o jednu až dvě třetiny – čím více ji zmladíte, o to hezčí a pevnější bude v nové sezóně.

Drobnějším třezalkám se daří nejlépe na plném slunci, v nepřehnojené zemi s dobrým odvodem vody. Tento druh je rovněž vhodný do skalky. Netrpí na nemoci ani škůdce. Třezalka tříkvětá je plně mrazuvzdorná do cca -34 °C a vhodná i do venkovních nádob s dobrým odtokem vody (bez podmisky).

Poslední revize 02-10-2022.
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Hypericum kalmianum 'Deppe' SUNNY BOULEVARD®
Hypericum kalmianum 'GEMO'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.