Astilbe chinensis 'VISION IN PINK'

Astilbe chinensis
Astilbe chinensis 'VISION IN PINK'
čechrava čínská
VZRŮST středně vysoká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.3-0.6m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.4-0.5m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ růžová
DOBA KVETENÍ červenec - srpen
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín a stín
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Sérii čechrav s názvem Vision šlechtí v Holandsku Wilhelmus Franciscus van Veen s cílem dosáhnout co nejbohatšího kvetení a zároveň pěkných listů, které rostlinu zdobí po zbytek sezóny během nekvetoucího období. Většinou se jedná o hybridy a. chinensis a a. arendsii. Paradoxní je, že první dvě odrůdy celé série stvořili jiní šlechtitelé. Úplně první odrůdu Vision Johannes Gerardus van Veen a druhou Gert van Buren, oba z Nizozemí. V obou případech se ještě nejednalo o mezidruhové hybridy, pouze o křížence odrůd čechravy čínské. Vision in Pink je výsledkem křížení odrůd ‚Kremhilde‘ a ‚Superba‘. Patentována byla roku 2001 pod č. PP11860.

Čechrava Vision In Pink se pokládá za průlomovou odrůdu, co se týče růžové barvy na čechravách i celkové odolnosti. Její odstín je čistě a zářivě růžový, přesně takový, jaký by si asi každý mohl představit, když se řekne růžová. Jako třeba cukrová vata, na kterou si vzpomínáme z poutí. Květenství jsou pevná, hustá a vzpřímená, což je typické pro skupinu chinensis a objevují se na pevných stoncích od července na téměř 2 měsíce.

Listy jsou sytě zelené, lesklé, výrazně vykrajované a mají hrubší texturu na dotek. Většinou nechutnají žádným škůdcům zejména slimákům, takže umí nabídnout moc pěkné trsy hlavně ve vlhkých lokalitách, které mají nejraději jak čechravy, tak i plži. Výška rostliny je s listy do cca 30 cm a v květu až dvojnásobek.

Pokud rostlina v první vlně hodně kvetla a je v půdě s malým množstvím živin, mohou být listy po odkvětu vyčerpané. Tehdy se vyplatí celou rostlinu po odkvětu zastřihnout u země, pohnojit tekutým hnojivem a nechat znovu narašit, aby až do konce sezóny v zahradě dělala parádu efektními listy.

Pěstování čechrav není náročné – mají rády vlhkou zem bohatou na živiny a raději polostín než přímé slunce. Ale pokud zajistíte pravidelnou zálivku nebo umístění v lehce zamokřené zemi, budou růst dobře i na plném slunci. Navíc čechrava Vision in Pink je výjimečně odolná vůči plnému slunci i suchu. Dobrým hnojením vylepšíte bohatost a kvalitu květů. V příliš vápenitých půdách stejně jako v tuhé jílovité zemi, která v létě vysychá, neporostou dobře. Pro nejlepší výsledky je dobré rostlinu jednou za 4 roky přesadit a zmladit odstraněním starých a odumřelých hlíz. Přesazování a dělení trsů provádějte zjara před rašením. Suché listy a květy odřežte rovněž na jaře. Plně mrazuvzdorná do min. -34°C.

Poslední revize 28-09-2022
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Astilbe chinensis 'VISION IN PINK'
STANDARD
CHLUMEC POŠTOU
Astilbe chinensis 'VISION IN PINK'
STANDARD
PRAHA POŠTOU
Astilbe chinensis 'VISION IN PINK'
STANDARD
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Astilbe 'LITTLE VISION IN PINK'
Astilbe ('Verscerise') YOUNIQUE™ CERISE
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.