Dianthus superbus 'Hilarian' TIIU

Dianthus superbus 'Hilarian'
Dianthus superbus 'Hilarian' TIIU
hvozdík pyšný
VZRŮST nízký nebo půdopokryvný
 nízká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.1-0.1m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.5m
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ sytě růžová až purpurová až rudá
DOBA KVETENÍ červen - říjen
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY mírně vlhká ale s dobrou drenáží
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Hvozdík pyšný patří k ohroženým druhům české flóry a v naší přírodě jej najdete již jen pomálu. Naštěstí jeho kvality přiměly šlechtitele a pěstitele k vytváření nových zahradních odrůd, díky nimž si můžeme obohatit i naše zahrádky a vzhledem k množení ve školkách se neohrožuje jejich přirozený výskyt v krajině. Jeho klíčovými vlastnostmi jsou sladká, silná vůně květů a odolnost, což je něco, co mu moderní krátkověké hybridy nadmíru závidí.

Nizozemská firma HilverdaKooij B.V. přináší bohatou sérii zakrslých hvozdíků s různobarevnými květy, kterou nazvali jednoduše Beauties® - Krásky. Jedná se o selekce z plánovaného šlechtění původního druhu a vybrané jsou rostliny nízkého růstu, s okázalými květy a spolehlivostí v zahradě. Mezi Krásky patří například veleúspěšný a spolehlivý KAHORI od japonského šlechtitele Kazuyuki Shishido. A nyní i odrůda TIIU.

TIIU je zakrslý hvozdík s množstvím květů a dlouhou dobou kvetení. Jeho květy jsou asi 2 cm široké, jednoduché až poloplné, temně purpurově červené a sladce voňavé. Vykvétají v půlce května, hlavní vlna kvetení je v červnu, v létě nakvétá opatrně, jako by se bál prázdninových veder, ale v září se znovu rozzáří (to se povedlo) svými pestrými květy. Neopadavé listy jsou uzoučké, středně zelené, přisedlé k zemi a tvoří malebný bochánek. I s květem dosahuje rostlina výšky pouhých 10-17 cm a šířky 30-40 cm.

Po hlavní vlně kvetení lze celý trs lehce zastříhnout, aby zhoustl a nevytvářel suché středy. Zakrslé hvozdíky preferují dobře odvodněnou, přesto nepříliš suchou a propustnou zem, neutrální až mírně zásadité reakce. Mezi zálivkami jim prospěje nechat je lehce vyschnout. Hnojením si zajistíte bohaté a dlouho kvetoucí rostliny. Mrazuvzdorný do min. -34 °C, údajně i více, což jsme (naštěstí) nikdy neměli tu možnost vyzkoušet.

Poslední revize 14-08-2022
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Dianthus superbus 'Hilarian' TIIU
De Luxe
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Dianthus superbus 'Hol Kaori' KAHORI PINK
Dianthus deltoides (syn. Flashing Light) 'LEUCHTFUNK'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.