Hydrangea serrata 'JPD01' DAREDEVIL

Hydrangea serrata 'JPD01'
Hydrangea serrata 'JPD01' DAREDEVIL
hortenzie pilovitá
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.8-1.2m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.5-0.8m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ různobarevné:vínová a zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ růžová až sytě růžová
DOBA KVETENÍ červen - září
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
NÁROKY NA PŮDU neutrální až zásaditá (vápenitá)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY mírně vlhká ale s dobrou drenáží
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Hortenzie pilovitá je půvabným druhem mezi hortenziemi pocházející z horských oblastí Korey a Japonska. Oproti h. velkolisté se vyznačuje vyšší odolností mrazům i slunci, má většinou plošší květenství a listy se na podzim barví do atraktivních odstínů.

DAREDEVIL je velmi krásná a odolná odrůda hortenzie pilovité, kterou vyšlechtil Francouz Jean-Paul Davasse a roku 2021 získala patent č. PP33412. Jedná se o pomalu a vzpřímeně rostoucí, kompaktní keř s velmi tmavě vínově červenými listy s mahagonovými tóny. Sytost barvy listů je přímo úměrná umístění rostliny – na slunci budou tmavší, v polostínu zelenější.

Vykvétá brzy, již od konce června může být keř plný menších, dómovitě zploštělých květenství složených s fertilních (drobných) i sterilních (velkých) kvítků středně až sytě růžové barvy. Nevoní. Kvete na loňském dřevě, takže jakýkoli řez provádějte nejpozději do konce července, aby v dalším roce měla zralé větve pro tvorbu poupat.

Listy jsou opadavé, mají pilovitý okraj, jsou široce vejčité a nejsou tak náchylné na uvadání při vysokých teplotách jako u hortenzie velkolisté. Na podzim nabírají především výrazně karmínové tóny, místy i slabě oranžové. Obsahují phyllodulcin, přírodní sladidlo, díky které se tomuto druhu v angličtině rovněž říká ‚nebeský čaj‘ a listy se v Japonsku používají k výrobě čaje Amcha, kterým uctívají zrození Buddhy.

Hortenzie pilovitá má ráda vlhkou, nevysychavou ale dobře odvodněnou půdu a slunné až polostinné stanoviště. Pokud ji budete pěstovat na slunci, nezapomeňte na pravidelnou zálivku, zejména než zakoření a doporučujeme pěstovat je neustále vydatně zamulčovanou. Hnojení na podporu kvetení je vhodné. Pro růžové květy je zapotřebí neutrální až mírně zásaditá zem, v kyselé půdě budou nabírat fialový odstín. Tato hortenzie je mrazuvzdornější než hortenzie velkolistá a zvládá teploty až do min. -27 °C, na chráněném stanovišti až do -29 °C.

Poslední revize 12-08-2022
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Hydrangea serrata 'PREZIOSA'
Hydrangea serrata 'Mak20' COTTON CANDY
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.