Hydrangea serrata 'JPD01' DAREDEVIL

Hydrangea serrata 'JPD01'
Hydrangea serrata 'JPD01' DAREDEVIL
hortenzie pilovitá
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.8-1.2m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.5-0.8m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ různobarevné:vínová a zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ růžová až sytě růžová
DOBA KVETENÍ červen - září
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
NÁROKY NA PŮDU neutrální až zásaditá (vápenitá)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY mírně vlhká ale s dobrou drenáží
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Hortenzie pilovitá je půvabným druhem mezi hortenziemi pocházející z horských oblastí Korey a Japonska. Oproti h. velkolisté se vyznačuje vyšší odolností mrazům i slunci, má většinou plošší květenství a listy se na podzim barví do atraktivních odstínů.

DAREDEVIL je velmi krásná a odolná odrůda hortenzie pilovité, kterou vyšlechtil Francouz Jean-Paul Davasse a roku 2021 získala patent č. PP33412. Jedná se o pomalu a vzpřímeně rostoucí, kompaktní keř s velmi tmavě vínově červenými listy s mahagonovými tóny. Sytost barvy listů je přímo úměrná umístění rostliny – na slunci budou tmavší, v polostínu zelenější.

Vykvétá brzy, již od konce června může být keř plný menších, dómovitě zploštělých květenství složených s fertilních (drobných) i sterilních (velkých) kvítků středně až sytě růžové barvy. Nevoní. Kvete na loňském dřevě, takže jakýkoli řez provádějte nejpozději do konce července, aby v dalším roce měla zralé větve pro tvorbu poupat.

Listy jsou opadavé, mají pilovitý okraj, jsou široce vejčité a nejsou tak náchylné na uvadání při vysokých teplotách jako u hortenzie velkolisté. Na podzim nabírají především výrazně karmínové tóny, místy i slabě oranžové. Obsahují phyllodulcin, přírodní sladidlo, díky které se tomuto druhu v angličtině rovněž říká ‚nebeský čaj‘ a listy se v Japonsku používají k výrobě čaje Amcha, kterým uctívají zrození Buddhy.

Hortenzie pilovitá má ráda vlhkou, nevysychavou ale dobře odvodněnou půdu a slunné až polostinné stanoviště. Pokud ji budete pěstovat na slunci, nezapomeňte na pravidelnou zálivku, zejména než zakoření a doporučujeme pěstovat je neustále vydatně zamulčovanou. Hnojení na podporu kvetení je vhodné. Pro růžové květy je zapotřebí neutrální až mírně zásaditá zem, v kyselé půdě budou nabírat fialový odstín. Tato hortenzie je mrazuvzdornější než hortenzie velkolistá a zvládá teploty až do min. -27 °C, na chráněném stanovišti až do -29 °C.

Poslední revize 12-08-2022
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
Chcete využít slevy pro objednávky listopad 2022 / únor 2023 ? Více informací zde.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Hydrangea serrata 'JPD01' výška 40-50 cm
STANDARD
CHLUMEC POŠTOU
Hydrangea serrata 'JPD01' DAREDEVIL výška 40-50 cm
STANDARD
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Hydrangea serrata 'PREZIOSA'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.