Kalopanax septemlobus var. maximowiczii (k.pictus)

Kalopanax septemlobus var. maximowiczii (k.pictus)
Kalopanax septemlobus var. maximowiczii (k.pictus)
kalopanax pestrý
VZRŮST středně vysoký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 4-7m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ krémová
DOBA KVETENÍ červenec - srpen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
Rarity
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Kalopanax je velmi raritní strom z čeledi aráliovitých. Pochází z jihovýchodní Asie.

I přes nebezpečně vyhlížející trnitý kmen, který opravdu nemáte chuť hladit, se jedná o sběratelsky cenný úlovek a hlavně krásný strom neobvyklého vzezření. Opadavé listy této variety jsou největší ze všech druhů, až 30 cm dlouhé, velmi hluboce vykrajované a působí značně exoticky. Jejich barva je sytě zelená a mění se na máslově žlutou na podzim.

Květy jsou uspořádané ve zvláštních chocholících a objevují se uprostřed léta. Zatím jsme je ještě na svých cca 2m vysokých rostlinách neviděli. Je možné, že se na rozdíl od běžných arálií objevují v pozdějším věku.

V ranných letech roste jako samostatný kmen nebo vícekmen bez náznaku nasazování koruny. V pozdějším věku začnou na vrcholku tohoto „kůlu“ narůstat postranní větve, ze kterých se časem vytvoří široká koruna. V našich podmínkách roste spíše pomalu. Trny jsou na mladých rostlinách posety velmi hustě po povrchu kmene. S věkem se borka místy vyhlazuje.

Je tolerantní vůči pH půdy. Nejlépe prospívá v hluboké, humózní a vlhké půdě. Je odolný škůdcům a chorobám. Plně mrazuvzdorný do cca -34°C.

Poslední revize 13-01-2008.
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Kalopanax septemlobus var. maximowiczii (k.pictus) výška 20-30 cm
STANDARD
CHLUMEC POŠTOU
Kalopanax septemlobus var. maximowiczii (k.pictus) výška 20-30 cm
STANDARD
PRAHA POŠTOU


Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.