Salvia 'Bocofpea' FEATHERS PEACOCK

Salvia 'Bocofpea'
Salvia 'Bocofpea' FEATHERS PEACOCK
hybridní šalvěj Jurisicova
VZRŮST středně vysoká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.4-0.6m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.4m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ fialová
DOBA KVETENÍ květen - září
NÁROKY NA SLUNCE slunce
NÁROKY NA PŮDU neutrální až zásaditá (vápenitá)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY mírně vlhká ale s dobrou drenáží
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Šalvěj je rod, který čítá kolem 900 druhů. U nás se pěstuje zejména šalvěj (tzv. babské ucho) jako léčivá rostlina, což je dřevnatá a dokonce stálezelená trvalka. Populární jsou i subtropické druhy, jež se u nás uplatňují jako letničky a mají tu úžasnou vlastnost, že kvetou bez ustání od konce jara do začátku podzimu. My vám chceme představit tu poslední skupinu – šalvěj jako okrasná trvalka. Možná budete překvapeni, o jak atraktivní rostlinu se jedná.

Šalvěj Jurisicova, nebo dle původu někdy rovněž nazývaná šalvěj makedonská, je stepní trvalka vyznačující se vysokou odolností vůči povětrnostním podmínkám a silnou vůní vysoce atraktivních listů. Není divu, že nizozemský šlechtitel Kees Jan Kraan ji použil pro svůj šlechtitelský program s cílem získat nové odrůdy šalvěje s unikátními listy a prodlouženou dobou kvetení. Roku 2018 selektoval dvě významné odrůdy, z nichž jedna dostala jméno FEATHERS PEACOCK a je chráněna patenty 59244 (2021 – Evropa) a PP33993 (2022 – USA).

FEATHERS PEACOCK je vysoce atraktivní hybridní šalvěj makedonská. Její jedinečnost spočívá jak ve tvaru květenství, tak i listů. Vykvétá vcelku raně, již v polovině května nabízí až 55 cm vysoké, ochmýřené stonky, na jejichž koncích se objevují mírně svěšená klasovitá květenství s velkými, hluchavkovitými květy středně fialové barvy. Kvete bohatě i z postranních stonků a spolehlivě nakvétá až do srpna a poté remontuje z nových, kratších stonků. Listy jsou tmavě zelené, lesklé a hluboce a jemně vykrajované jako krajka. Mají silnou, mírně kořeněnou vůni.

Šalvěj poroste v téměř jakékoli propustné zemi, pokud bude alespoň středně živná. Nejlépe se jí daří v lehkých, na humus bohatých půdách a na plném slunci nebo jen v lehkém polostínu. Šalvěj makedonská (a její hybridy) vyžaduje prohřátou a dobře odvodněnou půdu. Hnojení většinou není potřeba, ale zajistí spolehlivou druhou vlnu kvetení. Zjara odstraňte všechny nadzemní části rostliny vyjma přízemní růžice nových či přezimujících, zdravých listů. Dostatečně mrazuvzdorná do min. -34 °C a je vhodná i pro pěstování ve venkovních květináčích.

Poslední revize 19-06-2022
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Salvia 'Bocofpea' FEATHERS PEACOCK
De Luxe
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Salvia x sylvestris ('Dsalrs203') APRIL NIGHT
Salvia FASHIONISTA™ 'MIDNIGHT MODEL'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.