Dryopteris erythrosora 'BRILLANCE'

Dryopteris erythrosora
Dryopteris erythrosora 'BRILLANCE'
kapraď japonská, kapraď červenavá
VZRŮST nízká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.3-0.4m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.4m
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený
BARVA LISTŮ různobarevné:oranžová a hnědá a zelená
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE polostín a stín
NÁROKY NA PŮDU kyselá až neutrální
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY mírně vlhká ale s dobrou drenáží
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Kapradiny
Stálezelené listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Kapraď japonská (k. červenavá) je stálezelený a velmi atraktivní druh kapradiny vyznačující se zářivě vybarvenými mladými listy a pravidelně vykrajovanými vějíři. Odrůda Brillance je selekcí se sytějším odstínem oranžově zlatavé až měděně červené barvy při rašení nových listů, který se až v druhé polovině června mění do světle zelené.

Listy jsou velmi lesklé a složené v mírně polehavých vějířích o délce 30-40 cm. Nové rašení se opakuje ještě 1-2 x během sezóny a na podzim listy ztmavnou do sytě zelené a zůstávají pěkné po celou zimu. Odrůda Brillance je natolik odolná, že olistění je často po zimě netknuté mrazem a není potřeba je odřezávat, čímž nabídnou krásné, tmavě zelené pozadí pro rašení nových, oranžově vybarvených listů.

Kapraď japonská je spolehlivý a nenáročný druh, pěstitelé kapradin často z legrace dodávají, že je pro amatéry, protože je téměř nezničitelná. Zvládne i horší půdní podmínky a nejraději má, když o ni nijak nepečujete. Dává přednost polostínu, žije i v naprostém stínu a zem preferuje spíše kyselou, kde nejlépe vybarví listy, a vlhkou, nikoli trvale podmáčenou. Odolává teplotám až do cca -30 °C a pouze po těžších zimách je nutné zjara odstranit staré, nevzhledné a po zimě unavené listy.

Poslední revize: 07-06-2022
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Dryopteris erythrosora
Dryopteris lepidopoda
Dryopteris erythrosora var. KOIDZUMIANA
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.