Skimmia japonica 'Moerings 3' RUBESTA®

Skimmia japonica 'Moerings 3'
Skimmia japonica 'Moerings 3' RUBESTA®
skimie japonská
VZRŮST malý keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.5-0.7m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.5-0.8m
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ +kombinovaná:rudá a bílá
DOBA KVETENÍ duben - květen
NÁROKY NA SLUNCE polostín a stín
NÁROKY NA PŮDU kyselá (s vysokým obsahem rašeliny)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY mírně vlhká ale s dobrou drenáží
USDA zóna (nejnižší) 5b   (do -27°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Stálezelené listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Skimie je stínomilný, stálezelený, nízký keřík z Japonska. Po roce 2000 bylo vyšlechtěno mnoho odrůd, které se dlouhodobě testují pro zachování znaků, jimiž se liší od rodičovského druhu. Rozdělují se zejména podle pohlaví: samčí rostliny jsou většinou okázale kvetoucí a samičí odrůdy plodí atraktivní korálky červených nebo bílých plodů. Různí se i habitem a vzrůstem a v nejnovějších případech i barvou listu, respektive jeho panašováním.

Sérii japonských skimií RUBESTA® šlechtí Holanďan Adrianus Jozeph Moerings. První objev nazvaný pouze RUBESTA® je vylepšením známého bestselleru Rubella a představen byl roku 2013. V porovnání s ní se jedná o kompaktnější a menší keřík s o něco menšími listy. Jsou neopadavé, kožovité, protáhle elipčité, tmavě zelené a velmi lesklé. Na podzim se tvoří velice atraktivní vrcholové laty složené ze zářivě vínově červených poupat, jež keřík zdobí celou zimu až do brzkého jara, kdy se otevřou do porcelánově bílých, droboučkých květů o 4 plátcích se žlutými prašníky. Silně a sladce voní, podobně jako šeříky.

RUBESTA® je samčí odrůda a netvoří plody, zato funguje jako skvělý opylovač pro všechny samičí odrůdy. Roste pomalu a hustě do nízkého, vystoupavého polštáře o výšce jen asi půl metru ale dvounásobné šířky. Krásně doplní polostinný až stinný vřesovištní záhon s japonskými azalkami či pierisy, nebo ji použijte do záhonu mezi stínomilné trvalky, které v době květu skimmie ještě spí v zemi. Ve srovnání s staršími odrůdami má odolnější kořenový systém, který se rychleji prokoření na novém stanovišti. Evropský patent č. EU 34653 byl vydán roku 2013.

Skimmie je nenáročný keř, o který se nemusíte téměř start, ale musíte ji dobře umístit a zasadit. Potřebuje neustále vlhkou, avšak velmi dobře odvodněnou zem, která bude bohatá na živiny, zejména železo a hořčík. Zem musí být prolehčená listovkou a obohacená rašelinou, aby se zvýšila její kyselost. Umístěte jí do polostínu nebo i hlubokého stínu, např. za domem, kam slunce nedosvítí, nebo pod košatými stromy, které zajistí letní stín a v zimě jejich husté větve rozptýlí sluneční svit. Blednutí a žloutnutí listů je signálem přemíry slunce nebo vody, popřípadě chudé, málo kyselé půdy bez obsahu železa.

Snáší znečištěné ovzduší a městské prostředí. Rostlina je jedovatá. Mrazuvzdorná do min. -27 °C a na chráněných, neosluněných místech dobře snáší pěstování v širších ale mělkých venkovních nádobách s dobrým odtokem vody. Ideální do moderních květináčů před kavárny a restaurace. Celá rostlina je jedovatá.

Poslední revize 08-05-2022
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Paeonia 'SARAH BERNHARDT'
Skimmia japonica 'BREMEN'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.