Heuchera 'APRICOT'

Heuchera
Heuchera 'APRICOT'
dlužicha
VZRŮST nízký nebo půdopokryvný
 nízká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.3-0.4m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.5m
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený
BARVA LISTŮ různobarevné:oranžová a lososová
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ růžová
DOBA KVETENÍ červenec - srpen
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín a stín
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 3   (do -40°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Stálezelené listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Odrůda dlužichy Apricot (‚Meruňka‘) se zdobí lákavě vybarvenými listy i trefným jménem, jen si kousnout, ale nejezte jí – i když možná vypadá jako barevný salát, rozhodně není k jídlu. Listy jsou meruňkově oranžové až broskvově červené se znatelnými tmavšími žilkami. Okraje jsou výrazně oblé a list je spíše plošší bez vypouklin či kudrnek. Na podzim listy světlají do jemně jantarového odstínu. Od konce června do srpna vykvétají droboučké růžové květy na tenkých, asi 30-40 cm vysokých stoncích. Listy dobře odolávají mrazům a zůstávají neopadavé, spodní strana je fuchsiově růžová.

Odrůdu selektoval ve své školce v Hantay Francouz Thierry Delabroye, který má na svém kontě již pěknou řádku dlužich a nejenom jich. Poprvé ji představil na věhlasné Chelsea Flower Show v Anglii roku 2013. Apricot je chráněná patentem č. PP27139 z roku 2016.

Dlužichy jsou nenáročné trvalky, spíše půdopokryvného rázu. Nejraději mají lehce přistíněná stanoviště a rovnoměrně vlhkou zem, která by měla být dostatečně živná – na pH půdy nezáleží. Ale s občasnou zálivkou snesou i plné slunce vyjma světlolistých odrůd, nejsou-li na slunce výslovně určené. Dají se pěstovat i ve stínu, kde budou jejich barvy méně výrazné. Na jaře odřežte všechny listy a nechte ji celou opětovně narašit pěknými, novými listy. Mrazuvzdorné jsou do cca -40 °C a lze je pěstovat i ve venkovních kontejnerech.

Poslední revize 03-05-2022
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Heuchera 'Inheutiora' TIMELESS ORANGE
Heuchera 'SOUTHERN COMFORT'
Heuchera 'CARAMEL'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.