Allium 'PURPLE SENSATION'

Allium
Allium 'PURPLE SENSATION'
okrasný česnek
VZRŮST středně vysoká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.6-0.8m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.2
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ různobarevné:zelená a zlatá
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ purpurová
DOBA KVETENÍ květen - červen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY mírně vlhká ale s dobrou drenáží
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
náhled fotonáhled foto
Okrasné česneky jsou impozantní trvalky (cibuloviny), které nadchnou velkými květenstvími většinou v odstínech fialové barvy, ale někdy i bílé a výjimečně i růžové. Mnoho z nich kvete zjara a zanedlouho po odkvětu zatahují listy a celá rostlina se jaksi vytratí, ale existují i letní druhy, kterými se můžete kochat po celou sezónu.

Purple Sensation je velkokvětý okrasný česnek, jehož květenství dosahují 10-12 cm v průměru. Jsou složená z menších, hvězdicovitých, sytě purpurově fialových květů. Vykvétají od konce května až do června na pevných stoncích o výšce 60-80 cm a, pokud nestojíte o poměrně pěkné zaschlé semeníky, po odkvětu se stonky odstřihnou těsně nad zemí podobně jako ploché, přízemní, světle až sivě zelené listy, které brzy po odkvětu odumírají.

Velkokvěté česneky potřebují velmi dobře propustnou zem, která nezůstane mokrá (podmáčená) zejména během spánku rostliny – od léta do jara. Během vegetace si s těžší i vlhčí půdou poradit dokáže. Ideální je hlinitopísčitý záhon nebo dobře propustný skalkový terén. Pokud se obáváte, že to nedokážete zajistit, vyjměte rostlinu po odkvětu ze zahrady a zasaďte ji do květináče. Ten umístěte mimo déšť (např. pod přesah střechy), pouze občas trochu svlažte a nechte česnek odpočívat až do jara, kdy jej můžete opětovně vysadit do zahrady i s kořeny, které v květináči mezitím vytvořil. Cibule by měla být min. 5 cm (raději 10 cm) pod úrovní terénu. Preferuje plné slunce a hnojení je možné během růstu listů a před začátkem kvetení. I když celá rostlina voní po česneku, žádná její část není určena ke konzumaci. Stonky jsou dostatečně pevné, aby zvládly běžné počasí, ale nejsou doporučované do otevřených krajin se silnějším větrem. Mrazuvzdorný do min. -34 °C.

Poslední revize 07-04-2022
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Allium 'AMBASSADOR'
Allium giganteum
Allium 'SUMMER DRUMMER'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.