Rosa 'KORlitare' SONNENRÖSCHEN®, LITTLE WONDER

Rosa 'KORlitare'
Rosa 'KORlitare' SONNENRÖSCHEN®, LITTLE WONDER
růže keřová - miniaturní (Kordes)
VZRŮST nízký nebo půdopokryvný
 malý keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.2-0.3m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.5m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ krémová až žlutá
DOBA KVETENÍ červen - říjen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY mírně vlhká ale s dobrou drenáží
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Růže
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto

SONNENRÖSCHEN® je medailemi ověnčená miniaturní mnohokvětá růže od německých šlechtitelů Kordes, která byla představena již roku 1996 jako Little Wonder a o 7 let později pod jménem SONNENRÖSCHEN®. Toto novější německé jméno znamená Devaterník, tj. ona polodřevnatá trvalka tvořící drobné květy na nízkém keříčku a právě ona podobnost této růže s devaterníkem jí dala jméno. Květy jsou jednoduché o 5 okvětních plátcích, bílé a tvoří se opakovaně od června až do října na pozadí luxusně lesklých, tmavě zelených a dokonale zdravých listů. Krátce po rozevření a zejména koncem sezóny jsou květy na nedlouhé období vanilkově nažloutlé, ale brzy zbělají. Nevoní. Roste při zemi do výšky asi 30 cm a šířky kolem 40 cm, ale nelekněte se, když zakořeněné či dospělé rostliny vytvoří silný, vzpřímený a neobvykle dlouhý prut – většinou se odřízne lehce nad zemí, aby nehyzdil tvar keře. Patří do kolekce Lilliputs®. Evropský patent č. 19380 vyšel roku 2007 (platnost 25 let). Ocenění ADR pro dokonalé zdraví a spolehlivost uděleno roku 2003.

Pěstování: Připravte si výsadbovou jámu cca 30x30 cm. Růži zasaďte tak, aby štěp byl po výsadbě cca 3 cm hluboko v zemi. Dobře zalijte a výhony na zimu přihrňte do výšky cca 15 cm (kůrou nebo i zemí). Toto navršení je praktické i při jarních výsadbách, kdy očka ochrání před pozdními mrazy i vyschnutím. Růže tolerují většinu typu půd, ale nejraději mají hlubokou, živnou půdu bohatou na humus a vlhko (nikoli mokro). Plné slunce. Na zimu zamulčujte.

Stříhání: Na podzim můžete zakrátit větve na polovinu a zjara po mrazech ji zastříhněte na 3-5 živých oček. Během sezóny odstříhávejte větvičky s odkvetlými květy až prvními pětilistému listu. Pravidelným hnojením během vegetace uspíšíte tvorbu dalších poupat a květů až do podzimu. SONNENRÖSCHEN® je dostatečně mrazuvzdorná pro celoroční pěstování ve venkovních nádobách.

Poslední revize: 13-01-2022
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Rosa 'INNOCENCIA'®
Rosa  'SEAFOAM'
Rosa 'CRYSTAL FAIRY'®
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.