Rosa 'PERENNIAL BLUE'

Rosa
Rosa 'PERENNIAL BLUE'
růže popínavá/rambler (Mehring)
VZRŮST popínavé/liána
 vyšší keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 2.5-3m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.5-1m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ sytě růžová až purpurová
DOBA KVETENÍ červen - září
NÁROKY NA SLUNCE slunce
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY mírně vlhká ale s dobrou drenáží
USDA zóna (nejnižší) 5b   (do -27°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Růže
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Perennial Blue je rychle rostoucí popínavá růže (rambler), kterou vyšlechtil Angličan Bernard F. Mehring ve své firmě Eurosa roku 2003 a nyní ji nabízí němečtí Rosen Tantau. Jedná se o křížence mezi odrůdami Super Excelsa a Veilchenblau. Tvoří 3-4 cm široké, poloplné květy v bohatých trsech. Jejich barva je unikátní – něco mezi sytě růžovou, tmavě lila až fuchsiovou. Uprostřed, kolem žlutých tyčinek má bílé oko, jež je vidět jen při úplném rozevření květu. Nejsilnější vlna kvetení je od června do začátku července, poté kvetení slabě opakuje v polovině srpna a znovu v polovině září. Pravidelným hnojením lze prodloužit dobu kvetení i znásobit množství květů. Listy jsou středně zelené, drobné a velmi zdravé – odrůda získala ocenění ADR® za perfektní zdraví a spolehlivost roku 2013. Stonky jsou téměř beztrnné.

Pěstování: Připravte si výsadbovou jámu cca 30x30 cm. Růži zasaďte tak, aby štěp byl po výsadbě cca 3 cm hluboko v zemi. Dobře zalijte a výhony na zimu přihrňte do výšky cca 15 cm (kůrou nebo i zemí). Růže tolerují většinu typu půd, ale nejraději mají hlubokou, živnou půdu bohatou na humus a vlhko (nikoli mokro). Plné slunce. Na zimu zamulčujte.

Stříhání: Popínavé růže se nestříhají. Pouze můžete odstranit staré nebo nemocné dřevo. Otrháváním odkvetlých květů podpoříte nasazování nových poupat.

Poslední revize: 30-12-2021.
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Rosa  'TUSCANY SUPERB'
Rosa rugosa 'CARMEN'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.