Dryopteris x remota

Dryopteris x remota
Dryopteris x remota
kapraď tuhá
VZRŮST středně vysoká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.4-0.6m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.5-1m
KATEGORIE LIST listnatý polo-opadavý
BARVA LISTŮ zelená
NÁROKY NA SLUNCE polostín a stín
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY mírně vlhká ale s dobrou drenáží
USDA zóna (nejnižší) 3   (do -40°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Kapradiny
náhled foto

Kapraď tuhá je kříženec druhů d. affinis a d. expansa pocházející z širokého pásu od Irska, přes Střední Evropu až po západ Asie. Jedná se o stálezelený hybrid s atraktivními vějíři 2x zpeřených listů, jež jsou složené z drobných, výrazně dělených, lesklých lístečků svěže až středně zelené barvy. Celé listy mohou být až metr dlouhé a 30 cm široké, ale díky jemným lístkům nevypadá tak robustně. Raší vzpřímené, ale při dozrávání se buď lehce ohnou špičky nebo se celé elegantně horizontálně rozprostřou. V dobrých lesních podmínkách se poměrně ochotně množí semeny a tvoří atraktivní podrosty pod stromy.

Nejraději roste v polostínu či v úplném stínu s dobrou zásobou vody. Nevyžaduje kyselou půdu. Je plně kořenově mrazuvzdorná jako opadavá trvalka do -40 °C, přičemž listy si zachovává bez poškození do min. -15 °C a někdy snesou i silnější mráz. Na jaře je raději všechny odstraňte, aby se vytvořilo mnoho nových. Udělejte tak až po mrazech, aby chránily srdíčko pupenů ještě před pozdními mrazy.

Poslední revize: 13-12-2021
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Dryopteris x remota
De Luxe
CHLUMEC POŠTOU
Dryopteris x remota
De Luxe
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Matteuccia struthiopteris
Dryopteris affinis
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.