Dryopteris x remota

Dryopteris x remota
Dryopteris x remota
kapraď tuhá
VZRŮST středně vysoká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.4-0.6m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.5-1m
KATEGORIE LIST listnatý polo-opadavý
BARVA LISTŮ zelená
NÁROKY NA SLUNCE polostín a stín
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY mírně vlhká ale s dobrou drenáží
USDA zóna (nejnižší) 3   (do -40°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Kapradiny
náhled foto

Kapraď tuhá je kříženec druhů d. affinis a d. expansa pocházející z širokého pásu od Irska, přes Střední Evropu až po západ Asie. Jedná se o stálezelený hybrid s atraktivními vějíři 2x zpeřených listů, jež jsou složené z drobných, výrazně dělených, lesklých lístečků svěže až středně zelené barvy. Celé listy mohou být až metr dlouhé a 30 cm široké, ale díky jemným lístkům nevypadá tak robustně. Raší vzpřímené, ale při dozrávání se buď lehce ohnou špičky nebo se celé elegantně horizontálně rozprostřou. V dobrých lesních podmínkách se poměrně ochotně množí semeny a tvoří atraktivní podrosty pod stromy.

Nejraději roste v polostínu či v úplném stínu s dobrou zásobou vody. Nevyžaduje kyselou půdu. Je plně kořenově mrazuvzdorná jako opadavá trvalka do -40 °C, přičemž listy si zachovává bez poškození do min. -15 °C a někdy snesou i silnější mráz. Na jaře je raději všechny odstraňte, aby se vytvořilo mnoho nových. Udělejte tak až po mrazech, aby chránily srdíčko pupenů ještě před pozdními mrazy.

Poslední revize: 13-12-2021
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Matteuccia struthiopteris
Dryopteris affinis
Dryopteris dilatata
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.