Prunus persica nucipersica 'INDEPENDENCE'

Prunus persica nucipersica
Prunus persica nucipersica 'INDEPENDENCE'
nektarinka
VZRŮST nízký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 3-3.5m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 3-3.5m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ růžová
DOBA KVETENÍ duben
NÁROKY NA SLUNCE slunce
NÁROKY NA PŮDU neutrální až zásaditá (vápenitá)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY mírně vlhká ale s dobrou drenáží
USDA zóna (nejnižší) 5b   (do -27°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Ovoce

Nektarinka Independence je raná až středně pozdní odrůda s plody, jež mohou zrát (podle počasí) již před koncem července. Jsou středně velké, atraktivně vybarvené v třešňově červeném odstínu, lesklé, dužina je výrazně žlutá, při úplném dozrání až s červenými tóny, šťavnatá a sladká. Má výbornou chuť, je dobře odlučitelná od pecky a samosprašná. Plody odolávají transportu. Roste středně bujně. Odrůdu vyšlechtil John. H. Weinberger v americkém Fresnu v Kalifornii a představena byla roku 1965.

Nektarinky jsou vhodné do nejteplejších oblastí republiky, tj. do vinařských krajů, do větších měst s akumulací tepla a do uzavřených zahrad s obdobným efektem, kde jsou navíc chráněné od ostrého zimního větru. Při tužších zimách je užitečné obalit kmen jutou proti popraskání vlivem silného mrazu nebo koncem zimy kombinací nočního mrazu a silného slunce přes den, které kmen přespříliš zahřívá.

Zem by měla být lehce vápenitá nebo neutrální, velmi živná, neustále vlhká, ale dobře odvodněná. Nepřesazujte prostokořenné na podzim – od konce léta již nedělají kořínky. Stříhání je možné buď na jaře po odkvětu, nebo po sklizni – dlouhé větve zakraťte na méně než polovinu, slabé odstraňte. Nejlepší je nechat strom růst přirozeně bez přehnaného řezu. Nektarinka Independence dobře odolávám mrazům ve dřevě až do cca -27 °C, jen nesmí trvat příliš dlouho.

Poslední revize 08-12-2021
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Prunus persica nucipersica 'STARK RED GOLD'
Prunus persica var.nucipersica 'NECTARED'
Prunus persica var.nucipersica 'Zaitabo®'  BIG TOP®
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.