Prunus persica nucipersica 'STARK RED GOLD'

Prunus persica nucipersica
Prunus persica nucipersica 'STARK RED GOLD'
nektarinka
VZRŮST nízký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 3-3.5m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 3-3.5m
BARVA LISTŮ zelená
BARVA KVĚTŮ růžová
DOBA KVETENÍ duben
NÁROKY NA SLUNCE slunce
NÁROKY NA PŮDU neutrální až zásaditá (vápenitá)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY mírně vlhká ale s dobrou drenáží
USDA zóna (nejnižší) 5b   (do -27°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Ovoce

Nektarinka Stark Red Gold je velkoplodá odrůda, mající až ze dvou třetin zářivě červenou, lesklou slupku a pevnou, šťavnatou, sladkou dužinu sytě žluté barvy. Chuť je vynikající. Zraje od poloviny do konce srpna a je dobře odolná mrazu. Je samosprašná.

Nektarinky jsou vhodné do nejteplejších oblastí republiky, tj. do vinařských krajů, do větších měst s akumulací tepla a do uzavřených zahrad s obdobným efektem, kde jsou navíc chráněné od ostrého zimního větru. Při tužších zimách je užitečné obalit kmen jutou proti popraskání vlivem silného mrazu nebo koncem zimy kombinací nočního mrazu a silného slunce přes den, které kmen přespříliš zahřívá.

Zem by měla být lehce vápenitá nebo neutrální, velmi živná, neustále vlhká, ale dobře odvodněná. Nepřesazujte prostokořenné na podzim – od konce léta již nedělají kořínky. Stříhání je možné buď na jaře po odkvětu, nebo po sklizni – dlouhé větve zakraťte na méně než polovinu, slabé odstraňte. Nejlepší je nechat strom růst přirozeně bez přehnaného řezu. Nektarinka Stark Red Gold dobře odolávám mrazům ve dřevě až do cca -27 °C, jen nesmí trvat příliš dlouho.

Poslední revize 07-12-2021
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Prunus persica var.nucipersica 'NECTARED'
Prunus persica var.nucipersica 'Zaitabo®'  BIG TOP®
Prunus persica nucipersica 'INDEPENDENCE'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.