Caryopteris x clandonensis 'Elst33' BLUE EMPIRE

Caryopteris x clandonensis 'Elst33'
Caryopteris x clandonensis 'Elst33' BLUE EMPIRE
ořechoplodec
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.8-1.3m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.8-1.3m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ různobarevné:zelená a modrozelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ fialová až modrofialová
DOBA KVETENÍ srpen - říjen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY suchá a velmi propustná (výborná drenáž)
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Ořechoplodce nadchnou každého milovníka modré barvy stejně jako zahradníky, kteří se snaží naplánovat zahradu tak, aby kvetla co nejdéle. Nabízejí totiž pozdní kvetení od konce srpna do konce října a jejich modrá barva se krásně prolíná s ostatními pozdně letními a podzimními kytičkami a keři, jako jsou například zlatožluté rudbekie, bílé a růžové sasanky, nebo i stálezelené a nízké leukotoe, jimž touto dobou již začínají červenat listy. Odrůda BLUE EMPIRE vznikla jako náhodná mutace odrůdy First Choice v nizozemském Boskoopu a nalezl ji Fransiscus Johannes Christiaan Elst. Je chráněna evropským patentem 43537 z roku 2016.

Ořechoplodec BLUE EMPIRE je nízký, opadavý keř, který vám zkrášlí zahradu druhé poloviny léta a na podzim, kdy tvoří bohaté chocholky modrofialových květů. Jeho listy jsou větší než na většině odrůd, široce kopinaté až úzce oválné, celokrajné a výrazně vonné. Jsou sytě zelené s lehkým stříbrošedým povlakem, což jim dodává zajímavý odlesk. Keř roste rychle do výšky a šířky něco přes jeden metr.

Nemá zvláštní nároky na půdu, i když lépe se mu daří v živných půdách se spodním obsahem jílu, zem ale musí být vždy propustná. Každé jaro je nutné mu loňské letorosty zkrátit o přibližně dvě třetiny, aby vytvořil mnoho nových větví, na kterých kvete. Potřebuje slunné a výhřevné stanoviště. Plně mrazuvzdorný do min. -25 °C, v propustných půdách až do -27 °C. V regionech s nižšími zimními teplotami se chová jako trvalka a zjara raší z kořenů a spolehlivě stihne i vykvést.

Poslední revize 11-10-2021
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Caryopteris x clandonensis 'Thetis' STEINTHE
Caryopteris x clandonensis 'Inoveris' GRAND BLEU®
Caryopteris x clandonensis 'HEAVENLY BLUE'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.