Campanula lactiflora 'Madiwiho' BORDER BLUES®

Campanula lactiflora 'Madiwiho'
Campanula lactiflora 'Madiwiho' BORDER BLUES®
zvonek bělokvětý
VZRŮST středně vysoká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.8-1m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.4m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ světle zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ fialová
DOBA KVETENÍ červen - říjen
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY mírně vlhká ale s dobrou drenáží
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Zvonky patří zaručeně k nejpopulárnějším trvalkám jak naší přírody, tak i skalek českých a slovenských zahrad. Jedná se o bezúdržbové, na pěstování snadné rostliny nesoucí odstíny nejčastěji fialové a bílé barvy, výjimečně i modré a růžové. Kvetou od konce jara až do podzimu – podle odrůdy. Zvonek bělokvětý pochází z Turecka a Kavkazu a jedná se o druh s vyššími stonky, který se hodí do zadních partií trvalkových záhonů nebo jako barevné zpestření výsadby menších dřevin.

BORDER BLUES® je moderní odrůda zvonku bělokvětého se svítivě fialovými květy s téměř bílým hrdlem. Jsou hvězdicovitě rozevřené a vykvétají v bohatých vzpřímených latách na vrcholech asi 80-90 cm vysokých, světle zelených stonků. Hlavní kvetení začíná v červnu, trvá asi měsíc a když poté rostlinu seříznete až u země, do měsíce nabídne nový trs i květová poupata, která nabídnou nové kvetení, tentokrát až do posledních slunečných a teplých dnů podzimu. Jen stonky již nebudou vysoké a rostlina bude tvořit menší, spíše bochánkovitý trs o výšce 20-30 cm. Listy jsou světle zelené, protáhle vejčité a při krajích jemně pilovité. Rostlina roní mléko, takže alergici by si měli dát při manipulaci s ní pozor.

Zvonek bělokvětý má rád rovnoměrně vlhkou ale dobře propustnou půdu a plné slunce nebo jen lehký polostín. Díky vyšším stonkům dokáže nabídnout vítaný vertikální akcent v trvalkových záhonech s nižšími druhy a bohatost fialových květů vybízí ke kombinaci s kontrastními barvami (bílou, žlutou či oranžovou). Mrazuvzdorný do cca -40 °C a můžete jej pěstovat i ve větších okrasných venkovních nádobách.

Poslední revize 02-10-2021
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Campanula glomerata 'SUPERBA'
Campanula persicifolia 'TAKION BLUE'
Campanula rotundifolia 'THUMBELL™ BLUE'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.