Campanula lactiflora 'Madiwiho' BORDER BLUES®

Campanula lactiflora 'Madiwiho'
Campanula lactiflora 'Madiwiho' BORDER BLUES®
zvonek bělokvětý
VZRŮST středně vysoká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.8-1m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.4m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ světle zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ fialová
DOBA KVETENÍ červen - říjen
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY mírně vlhká ale s dobrou drenáží
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Zvonky patří zaručeně k nejpopulárnějším trvalkám jak naší přírody, tak i skalek českých a slovenských zahrad. Jedná se o bezúdržbové, na pěstování snadné rostliny nesoucí odstíny nejčastěji fialové a bílé barvy, výjimečně i modré a růžové. Kvetou od konce jara až do podzimu – podle odrůdy. Zvonek bělokvětý pochází z Turecka a Kavkazu a jedná se o druh s vyššími stonky, který se hodí do zadních partií trvalkových záhonů nebo jako barevné zpestření výsadby menších dřevin.

BORDER BLUES® je moderní odrůda zvonku bělokvětého se svítivě fialovými květy s téměř bílým hrdlem. Jsou hvězdicovitě rozevřené a vykvétají v bohatých vzpřímených latách na vrcholech asi 80-90 cm vysokých, světle zelených stonků. Hlavní kvetení začíná v červnu, trvá asi měsíc a když poté rostlinu seříznete až u země, do měsíce nabídne nový trs i květová poupata, která nabídnou nové kvetení, tentokrát až do posledních slunečných a teplých dnů podzimu. Jen stonky již nebudou vysoké a rostlina bude tvořit menší, spíše bochánkovitý trs o výšce 20-30 cm. Listy jsou světle zelené, protáhle vejčité a při krajích jemně pilovité. Rostlina roní mléko, takže alergici by si měli dát při manipulaci s ní pozor.

Zvonek bělokvětý má rád rovnoměrně vlhkou ale dobře propustnou půdu a plné slunce nebo jen lehký polostín. Díky vyšším stonkům dokáže nabídnout vítaný vertikální akcent v trvalkových záhonech s nižšími druhy a bohatost fialových květů vybízí ke kombinaci s kontrastními barvami (bílou, žlutou či oranžovou). Mrazuvzdorný do cca -40 °C a můžete jej pěstovat i ve větších okrasných venkovních nádobách.

Poslední revize 02-10-2021
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
Chcete využít slevy pro objednávky listopad 2022 / únor 2023 ? Více informací zde.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Campanula lactiflora 'Madiwiho'
De Luxe
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Campanula glomerata 'SUPERBA'
Campanula persicifolia 'TAKION BLUE'
Campanula rotundifolia 'THUMBELL™ BLUE'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.