Campanula portenschlagiana 'BLUEONE'®

Campanula portenschlagiana
Campanula portenschlagiana 'BLUEONE'®
zvonek dalmatský
VZRŮST nízký nebo půdopokryvný
 nízká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.1-0.2m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.5m
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ fialová
DOBA KVETENÍ červen - listopad
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY mírně vlhká ale s dobrou drenáží
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Květy v létě
Stálezelené listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Zvonek dalmatský pochází z vyvýšených až hornatých oblastí Chorvatska, kde tvoří stálezelené koberce s množstvím květů od začátku léta až do mrazů. Ale volně roste i na Karpatech, konkrétně od jižního Polska, Slovenska, Ukrajiny, Rumunska až k Srbsku. Tyto atraktivní trvalky jsou natolik oblíbené a spolehlivé, že málokoho překvapí, kolik nových odrůd se selektuje. Sérii Tendenza® šlechtí dánská firma Rosa Danica.

Zakrslý zvonek BlueOne® patří do dánské série Tendenza® a nese záplavu drobných, úzce protáhlých, středně fialových květů od června až do mrazů. Přesně tak – tento nenápadný trs dokáže nakvétat neuvěřitelně dlouho a šlechtitel jej doporučuje jak pro venkovní pěstování, tak i do interiéru, kde dokáže v kvetení pokračovat až do zimy. Vytváří krátké, vzpřímené stonky o výšce pouze kolem 10 cm a tvoří úhledný a hustý přízemní bochánek. Listy jsou široce srdčité až ledvinité s nepravidelně pilovitými okraji. středně až tmavě zelené, většinou neopadavé.

Není náročný na péči, ale doporučujeme jej po hlavním kvetení o polovinu seříznout, aby narašil i novými listy a další vlna kvetení již byla v čistém keři bez odkvetlých hlaviček, protože díky bohatému kvetení je velmi pracné jednotlivé odkvetlé kvítky odstraňovat. Po zimě rostlinu seřízněte pár centimetrů nad zemí a nechte znovu narašit celou. Občasným přihnojením získáte bohatěji kvetoucí rostliny. Rostlina roní mléko, které může způsobit alergie pouze velmi citlivým či nemocným osobám.

Zvonek dalmatský má rád slunce a dává přednost rovnoměrně vlhkým stanovištím, i když poroste dobře i na skalce, která nebude příliš suchá. Pěstovat lze i v mírném polostínu, ale méně slunce znamená méně květů. Nemá zvláštní nároky na půdu, pokud je propustná. Má výbornou mrazuvzdornost až do cca -35 °C, takže si jej bez obav užívejte hlavně v zahradě, přednostně v záhonu, i když lze pěstovat i v nádobě, kde ale hrozí přelití nebo naopak vysušení.

Poslední revize 01-11-2021
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Campanula portenschlagiana průměr květináče 9 cm
HOBBY
CHLUMEC POŠTOU
Campanula portenschlagiana průměr květináče 9 cm
HOBBY
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Campanula portenschlagiana 'Planet' AMBELLA® PURPLE
Campanula portenschlagiana 'Ptb11701' AMBELLA® LAVENDER
Campanula garganica 'FILIGREE' Light Blue
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.