Campanula 'SAMANTHA'

Campanula
Campanula 'SAMANTHA'
zvonek
VZRŮST nízký nebo půdopokryvný
 nízká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.2-0.3m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.4m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ +kombinovaná:fialová a bílá
DOBA KVETENÍ červenec - říjen
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY mírně vlhká ale s dobrou drenáží
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Zvonky patří zaručeně k nejpopulárnějším trvalkám jak naší přírody, tak i skalek českých a slovenských zahrad. Jedná se o bezúdržbové, na pěstování snadné rostliny nesoucí odstíny nejčastěji fialové a bílé barvy, výjimečně i modré a růžové. Kvetou od konce jara až do podzimu – podle odrůdy.

Samantha není mezi zvonky žádným nováčkem. Tato trvalka je hybrid zvonku karpatského a nabízí překrásné, velké květy v neonovém odstínu světle levandulově fialové barvy v kombinaci s bílými středy. Květy mají 2-3 cm v průměru a objevují se v záplavě od června do července a kvetení podpoříte odstraňováním odkvetlých květů. Pravda, je to docela a práce a rostlina roní mléko, takže alergici by si měli dát při manipulaci s ní pozor. Jakmile začne být trs nepěkný, seřízněte jej 3 cm nad zemí a do měsíce naraší v nové trs s dalšími květy, jež vydrží sporadicky nakvétat až do posledních pěkných dnů podzimu. Listy jsou světle zelené, vejčité až protáhle srdčité a při krajích jemně pilovité.

Tento zvonek se rozrůstá při zemi a poměrně rychle houstne, přesto se neplevelí široce do stran. Zůstává ve tvaru hustého polštáře a je dobré jej přibližně po 3 letech rozsadit. Má rád rovnoměrně vlhkou ale dobře propustnou půdu a nevadí mu mírné přistínění. Můžete jej pěstovat i v okrasných venkovních nádobách. Je ideální do skalky či ozdobných koryt. Jeho sytě fialová barva přímo vybízí ke kombinaci s oranžově kvetoucími rostlinami, ale fantazii se meze nekladou. Mrazuvzdorný do min. -34 °C, údajně snáší ještě o něco silnější mráz.

Poslední revize 28-09-2021
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Campanula persicifolia 'TAKION BLUE'
Campanula carpatica 'DEEP BLUE CLIPS'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.