Hydrangea quercifolia HOVARIA® 'Quercifolia'

Hydrangea quercifolia
Hydrangea quercifolia HOVARIA® 'Quercifolia'
hortenzie dubolistá
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 1-1.8m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1.3-1.5m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ bílá
DOBA KVETENÍ červen - září
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY toleruje (ale nevyžaduje) mokro
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Hortenzie dubolistá patří k vyhledávaným kvetoucím rostlinám, neboť nabídne mnoho krásných atributů najednou: nezvykle tvarované listy, bohaté kvetení a atraktivní podzimní zbarvení listů. Botanický druh pochází z jihovýchodní části USA. Značka HOVARIA® patří nizozemskému pěstiteli a šlechtiteli jménem Koos Hofstede a jeho synovi Wilko z města Huissen poblíž řeky Rýn. Se šlechtěním hortenzií přišli koncem osmdesátých let minulého století a svou první odrůdu měli roku 1994, byla ze skupiny macrophylla a pojmenovali ji Hobella. Dubolistou odrůdu představili zatím jen jednu a to právě tento krásný kousek, který na veletrhu Flower Auction Holland v březnu 2001 získal ocenění Nejlepší novinka.

Dubolistá hortenzie HOVARIA® Quercifolia nese krásné, až 35 cm dlouhé laty složené z široce rozevřených kvítků, které jsou seskládané menší nad větším v několika vrstvách. Koncem června se otevírají v limetkově nazelenalé barvě, rozvinou se do smetanově bílé, kterou umí držet až dva měsíce. Ke konci kvetení se květy barví do několika odstínů pastelově růžové až světle vínové, ale ne všechny okvětní plátky, ale po jednotlivých vrstvách, což vypadá nadmíru efektně. Květenství jsou velká a těžká a pokud jim neposkytnete oporu, přepadají.

Listy jsou opadavé, atraktivně vykrajované s výrazně špičatými cípy jako u dubu červeného. Jsou asi 12-15 cm dlouhé a široké, středně tuhé a na omak hrubší. V sezóně mají čerstvě zelenou barvu a už koncem léta se mění na svítivě červenou a vínovou a takto vybarvené na rostlině vydrží přes 2 měsíce, než opadají koncem podzimu.

Keř roste hustě a díky těžkým květům doporučujeme stonky vyvázat k opoře, jinak budou přepadat, případně i polehnou. Pokud byste chtěli rostlinu jakkoli tvarovat, udělejte to okamžitě po odkvětu, aby si vytvořila dostatečně vyzrálé větvičky, které pokvetou v dalším roce, ale obecně se to nedoporučuje. Pro zajištění menší rostliny se preferuje spíše kořenový řez – jednoduše rýčem odřežete postranní kořeny ve vzdálenosti cca 25-30 cm od středu keře a v nadcházejícím roce tolik nenaroste.

Hortenzie dubolistá pochází z vlhkých míst v přírodě, často roste poblíž vodních toků, kde její kořeny mohou být dočasně podmáčené. Pěstujte ji proto v rovnoměrně vlhké zemi, která bude přiměřeně živná. Dobře zvládá vysazení v těžkých půdách, kde poroste pomaleji. Nejspokojenější bude v polostínu, ale ve vlhké zemi se jí bude dařit i na plném slunci. Plně mrazuvzdorná do cca -29 °C.

Poslední revize: 20-07-2021
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Hydrangea quercifolia výška 40-60 cm
STANDARD
PRAHA POŠTOU
Hydrangea quercifolia výška 60-80 cm
STANDARD
CHLUMEC POŠTOU
Hydrangea quercifolia výška 60-80 cm
STANDARD
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Hydrangea quercifolia 'SNOWFLAKE'
Hydrangea quercifolia SNOW QUEEN ('Flemygea')
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.