Echinacea ORANGE PASSION

Echinacea
Echinacea ORANGE PASSION
třapatka
VZRŮST středně vysoká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.7-0.8m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.5m
KATEGORIE LIST jehličnan opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ oranžová až lososová
DOBA KVETENÍ červenec - září
NÁROKY NA SLUNCE slunce
NÁROKY NA PŮDU neutrální až zásaditá (vápenitá)
USDA zóna (nejnižší) 3   (do -40°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Třapatky jsou stále žádané a v módě, protože jsou šik. Dost možná z módy nikdy nevyšly, neboť se jedná o odolné trvalky, které kvetou po celé léto a dá se říci, že téměř bez práce. Dnes už se jejich použití neomezuje jen na venkovské zahrady a prérijní kompozice. Právě díky novým barvám a nízce rostoucím odrůdám se třapatky uplatní kdekoli včetně těch nejmodernějších aranžmá. Tuto odrůdu vyšlechtil Dionysius de Bont z Nizozemí, respektive selektoval mezi mnoha semenáči v roce 2008, kde křížil nepojmenované druhy třapatky nachové a její hybridy. Patent č. PP25669 získal roku 2015.

Třapatka ORANGE PASSION je jedna z těch, které mění barvu během kvetení a celý vykvetlý trs nabídne hned několik příbuzných odstínů najednou. Její velké květy vykvétají v pastelově oranžovém odstínu, do kterého se vkrádá lososově růžový přeliv z rubu okvětních plátků a zrají do pastelově nachové barvy. . Květy jsou velké, 10-12 cm široké, jednoduché, tvarované jako kopretina, středně voňavé a zdobené velkým, tmavě oranžovým, vypouklým středem. Středové tyčinky schovávají nektar tolik vyhledávaný motýly a čmeláky. Otrhávání odkvetlých květů prodlouží kvetení. Listy jsou kopinaté, mírně plstnaté, tmavě zelené a vyrůstají podél stonků vzhůru. Odrůda tvoří kompaktní rostliny se stonky o výšce kolem 80 cm a květy od července až do konce srpna a, pokud jí dopřejete živnou zem nebo občas v létě přihnojíte, nabídne květy až do září.

Třapatka poroste téměř v jakékoli nepodmáčené zemi na plném slunci. Hodí se do skupinových trvalkových výsadeb, nebo jako vítané oživení skupinek nižších keřů, krásně vypadá i vysázená nahusto v kontejnerech, kdy plně vynikne barva květů. Mrazuvzdorná do cca -40 °C.

Poslední revize 12-07-2021
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Echinacea 'Orange273' ORANGE SKIPPER
Echinacea 'Hilmoojoy' MOOODZ® JOY
Echinacea   'SUNSET'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.