Hydrangea paniculata ''Hylv02' WHITELIGHT®

Hydrangea paniculata ''Hylv02'
Hydrangea paniculata ''Hylv02' WHITELIGHT®
hortenzie latnatá
VZRŮST malý keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.4-0.6m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.4-0.6m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ bílá
DOBA KVETENÍ červenec - září
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Latnaté hortenzie mě nepřestávají překvapovat. Jeden by mohl klidně říct „co nového lze vyšlechtit na bílo-růžovém květu?" A přeci. Přestože odrůd už je na trhu mnoho, šlechtitelé stále nacházejí viditelné rozdíly, pro které se jim vyplatí pracovat na nových rostlinách.

Holanďan Nick van Rosmalen je zakladatel firmy BREEDIT, která pomáhá ostatním šlechtitelům při tvorbě nových odrůd a sám má za sebou více než 25 let šlechtitelských zkušeností. Roku 2012 v nizozemské školce Kwekerij Lendert de Vos zkřížil úspěšnou odrůdu hortenzie latnaté Phantom s nepojmenovanou selekcí a vznikla novinka, kterou trefně nazvali WHITELIGHT® ('Bílé světlo'). Patent č. PP31237 vyšel roku 2019 a ve stejném roce za ni dostali zlatou medaili na mezinárodním veletrhu novinek Plantarium.

WHITELIGHT® je 'paní kulatá', tedy hortenzie paniculata (=latnatá), jež začátkem července tvoří středně velká (12-14 cm široká a dlouhá), bohatá, latnatá květenství složená jak z drobných fertilních kvítečků, tak i nápadných sterilních květů. Ty se otevírají nejprve do zářivě limetkově smetanové barvy, dozrávají do jasně bílé a koncem léta nabírají lehce narůžovělý odstín. Jejich barva na pozadí svěže zelených listů opravdu svítí do celé zahrady, jak odrůdové jméno napovídá. Opadavé listy jsou sytě zelené, oválně vejčité a mají červené řapíky. Keř roste vzpřímeně, kompaktně a hustě.

Latnaté hortenzie se nejlépe pěstují na plném slunci, ale snáší i polostín a stín, kde vykvétají později. Nejsou příliš náročné na půdní typ, ale v živné, dobře propustné půdě budou nádherné. Jakmile zakoření, dobře zvládají i letní přísušek, ale v rovnoměrně vlhké zemi budou zdravější. Velmi dobře reaguje na hnojení, nabídne pak vetší květy a mohutnější trs. Snáší jakoukoli světovou stranu a pH půdy. Keř je dobré na jaře před rašením každoročně seříznout až o dvě třetiny na pevnou kostru a rostlina se odmění silnými stonky s velkými květy. Kvete na nových výhonech. Mrazuvzdorná do min. -34 °C a vhodná do venkovních nádob.

Poslední revize 12-07-2021
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Hydrangea paniculata ''Hylv02'
STANDARD
PRAHA POŠTOU
Hydrangea paniculata ''Hylv02'
STANDARD
CHLUMEC POŠTOU
Hydrangea paniculata ''Hylv02'
STANDARD
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Hydrangea paniculata 'Ilvobo' BOBO®
Hydrangea paniculata 'Jane' LITTLE LIME­™
Hydrangea paniculata 'SILVER DOLLAR'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.