Cornus sanguinea 'MIDWINTER FIRE'

Cornus sanguinea
Cornus sanguinea 'MIDWINTER FIRE'
svída krvavá
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 1-1.5m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1-1.3m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT méně nápadné, zajímavé květy
BARVA KVĚTŮ bílá
DOBA KVETENÍ květen - květen
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín a stín
NÁROKY NA PŮDU kyselá až neutrální
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Svída krvavá je naprosto nenáročný keř, který se často vysazuje jako podrost pod vyšší stromy v parcích, nebo do zahrad, kde není mnoho času na pravidelnou údržbu.

Jejím hlavním půvabem je barva větviček v zimě, když má opadané listy. Tato odrůda se může pochlubit ohnivě oranžovou u země až zářivě purpurově červenou barvou pololesklých větví směrem k vrcholu. Abyste dosáhli spolehlivého vybarvení každý rok, je dobré ji jednou za pár let, zkrátit na cca 15 cm od země, aby všechny větvičky byly nové a tím pádem atraktivně zbarvené na zimu.

Opadavé listy jsou středně velké, eliptické až vejčité, tmavě zelené. V polovině jara vcelku hojně vykvétá drobnými bílými květy uspořádanými v okolíky. Jejich vůně nepřitahuje člověka, ale hmyz. Nechceme říci, že snad vyloženě smrdí, ale tato svída je stoprocentně hezčí na oko než na čich. Listy se na podzim zbarvují do několika spíše tlumených odstínů žluté, oranžové, růžové a červené. V zahradě nejlépe vynikne, pokud bude vysazena před některé větší stálezelené keře (jehličnany, bobkovišně nebo cesmíny).

Roste středně rychle a maximální výška i šířka se pohybuje kolem 1,5m. Snáší jakoukoli půdu, dokonce dokáže spolehlivě růst i v mírně zamokřené a těžké zemi. Půdní reakce není důležitá, roste v kyselé, neutrální i mírně vápenité zemi. Může být vysazena kdekoli, ale nejlepší barevnosti dosáhnete na přímém slunci. Naprosto mrazuvzdorná (-34°C).

Poslední revize 22-12-2007.
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Cornus alba 'WINTERSUN'
Cornus alba 'SIBIRICA'
Cornus alba 'SIBIRICA VARIEGATA' (Elegantissima)
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.