Abies koreana 'BRILLANT'

Abies koreana
Abies koreana 'BRILLANT'
zakrslá korejská jedle
VZRŮST nízký nebo půdopokryvný
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.2-0.3m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA
KATEGORIE LIST jehličnan stálezelený
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Jehličnany
náhled foto

S oblibou nabízíme méně běžné a raritní dřeviny. Vybíráme pro vás ty, které jsou nejenom neobvyklé, ale hlavně krásné. Pro milovníky zakrslých jehličnanů tu nyní máme opravdovou lahůdku: zakrslou korejskou jedli.

Jmenuje se „Brillant“ a je opravdu brilantní. Jedná se o velmi pomalu rostoucí stálezelený jehličnan, který přirůstá tak 3 až 4cm za rok. To z něj závodníka fakt nedělá. Husté jehlice jsou krátké, seshora jasně zelené, když raší a světle zelené, když jsou zralé. Zespodu je jehličí stříbromodré.

Roste velmi kompaktně a hustě, za 10 let dokáže narůst do výšky přibližně 20 cm. Použít ji můžete do skalky, malé zahrádky, na terasu do ozdobného květináče nebo i na balkón. Není vůbec náročná. Nejlépe jí vyhovuje mírně kyselá zem (s přídavkem rašeliny) a pokud ji v prvním roce nenecháte vyschnout, aby dobře zakořenila. Plně mrazuvzdorná.

Poslední revize 18-12-2007.
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Abies koreana výška 10 cm, šířka 15-20 cm
STANDARD
CHLUMEC POŠTOU
Abies koreana výška 10 cm, šířka 15-20 cm
STANDARD
PRAHA POŠTOU
Abies koreana výška 20-30 cm, šířka 50-60 cm
EXTRA
PRAHA AUTEM


Podobné rostliny
Abies koreana 'TUNDRA'
Abies koreana 'OBERON'
Podocarpus lawrencei (syn. p.alpinus) 'BLUE GEM'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.