Abies koreana 'BRILLANT'

Abies koreana
Abies koreana 'BRILLANT'
zakrslá korejská jedle
VZRŮST nízký nebo půdopokryvný
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.2-0.3m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA
KATEGORIE LIST jehličnan stálezelený
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Jehličnany
náhled foto

S oblibou nabízíme méně běžné a raritní dřeviny. Vybíráme pro vás ty, které jsou nejenom neobvyklé, ale hlavně krásné. Pro milovníky zakrslých jehličnanů tu nyní máme opravdovou lahůdku: zakrslou korejskou jedli.

Jmenuje se „Brillant“ a je opravdu brilantní. Jedná se o velmi pomalu rostoucí stálezelený jehličnan, který přirůstá tak 3 až 4cm za rok. To z něj závodníka fakt nedělá. Husté jehlice jsou krátké, seshora jasně zelené, když raší a světle zelené, když jsou zralé. Zespodu je jehličí stříbromodré.

Roste velmi kompaktně a hustě, za 10 let dokáže narůst do výšky přibližně 20 cm. Použít ji můžete do skalky, malé zahrádky, na terasu do ozdobného květináče nebo i na balkón. Není vůbec náročná. Nejlépe jí vyhovuje mírně kyselá zem (s přídavkem rašeliny) a pokud ji v prvním roce nenecháte vyschnout, aby dobře zakořenila. Plně mrazuvzdorná.

Poslední revize 18-12-2007.
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Abies koreana 'TUNDRA'
Abies koreana 'OBERON'
Podocarpus lawrencei (syn. p.alpinus) 'BLUE GEM'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.