Parthenocissus tricuspidata (syn. Ampelopsis veitchii) 'GREEN SPRING'

Parthenocissus tricuspidata (syn. Ampelopsis veitchii)
Parthenocissus tricuspidata (syn. Ampelopsis veitchii) 'GREEN SPRING'
loubinec trojlaločný, přísavník tříprstý
VZRŮST popínavé/liána
BĚŽNÁ VÝŠKA 10-20m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín a stín
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Přísavníky všeho druhu jsou známé a hojně vysazované liány. Jedná se o rychle rostoucí opadavé dřeviny s příčepivými kořínky, které se snadno chytnou jakékoli opory. Hlavní rozdíly mezi jednotlivými druhy a odrůdami jsou ve složení či tvaru listu, podzimním zbarvení, popřípadě sezónnímu panašování. Tříprstá varianta pochází z oblasti Asie – Čína, Korea, Japonsko a je u nás naprosto bezproblémová.

Green Spring je velkolistá odrůda přísavníku tříprstého s nápadně růžovými až purpurovými listovými řapíky a žilnatinou. Nese hluboce vykrajované, lesklé listy se třemi cípy. Jsou opadavé a při krajích jen mělce a řídce zoubkaté. Barva je svěže zelená a na podzim se mění nejprve do velmi tmavě vínové a následně do křiklavě karmínové se žlutými listy v pozadí. Než začnou opadávat, celá rostlina je šarlatová až lososově růžová. Tato barevná show je z celého roku to nejhezčí a trvá jen několik málo týdnů, přesto za to stojí.

Můžete jej vysadit na zeď, na pevný plot, nebo jím nechat obrůst nízkou zídku, či jej použít jako půdní pokryv, vše zvládne s přehledem. Jen mějte na paměti, že jakmile se dostane k opoře, šplhá. A to až tam, kam opora sahá, takže pokud někde není vítán, bez milosti jej regulujte řezem.

Přísavníky nejsou náročné na půdní podmínky, přesto nejlépe se jim daří v živných půdách jakéhokoli pH s dostatkem vláhy. Porostou na slunci i ve stínu, ale na osluněných lokalitách nabídnou nejzářivější podzimní zbarvení. Tento je mrazuvzdorný až do cca -34°C.

Poslední revize 13-12-2020
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Parthenocissus tricuspidata (syn. Ampelopsis veitchii) 'GREEN SPRING'
HOBBY
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Parthenocissus tricuspidata (syn. Ampelopsis veitchii) 'VEITCHII'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.