Malus domestica VAMPIRA SERIES

Malus domestica
Malus domestica VAMPIRA SERIES
jabloně s červenou dužinou
VZRŮST nízký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 3-4m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 2-4m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
BARVA KVĚTŮ růžová až sytě růžová
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Ovoce
Rarity

Pamatuji si, že jsme byli malí kluci ještě před pubertou, když jsme chodili na podzim „krást“ úžasná a speciální jablka z jedné zahrady v našem městečku. Ona to krádež vlastně nebyla, když větve stromu přesahovaly až na chodník a těch jablek tam byla vždycky fůra. Co na nich bylo zvláštního? Měla růžově červenou dužinu. Byli jsme z toho na větvi stejně jako ta jablka, protože nic podobného jsme do té doby neviděli.

Dnes jabloně s plody, jejichž dužina je růžová, červená či purpurová, zažívají opět slávu a přichází znovu do módy. Odrůdových jmen je více – každé pochází od jiného šlechtitele, ale jablka jsou si vzhledem, chutí i jinými vlastnostmi velmi podobná. Náš dodavatel je proto všechny zařadil do kolekce Vampira pojmenované po jedné z úspěšných odrůd v Německu.

Plody jsou střední až malé, víceméně kulaté, slupka pevná, temně rudá, vínově červená, výjimečně jen červeně žíhaná. Dužina je nápadně růžově červená až purpurová s bílým mramorováním kolem jádřince. Chuť je většinou velmi výrazná až ostrá, ale nepostrádá sladkost a vůni. Pro nejlepší vyzrálost se sklízí většinou až na přelomu října a listopadu. Dají se dobře skladovat až do konce zimy při teplotě 2-4 °C. Stromy rostou pomaleji do kulovité koruny s tenčími větvemi a zjara je zdobí záplava sytě červených květů. Jsou dobře odolné běžným chorobám.

Jabloně porostou v téměř jakékoli nepodmáčené půdě, ale pro nejlepší plodnost jim dopřejte hlubokou, živnou zem s dostatečnou vlhkostí po výsadbě a při tvorbě plodů. Stříhají se v zimě, pokud je to potřeba, kdy se odstraňují vertikální větve a zakracují postranní. Jsou částečně samosprašné až cizosprašné a pro vysoký výnos ocení další odrůdu, která opyluje jejich květy. Dobrými opylovači jsou např.: Idared, James Grieve, Šampion a další. Pro větší plody můžete v létě mírně protrhávat. Velice mrazuvzdorné až do cca -34 °C.

Poslední revize 10-11-2020
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Malus domestica Geneva podnož MA výška kmene 30-40
STANDARD
CHLUMEC POŠTOU
Malus domestica VAMPIRA SERIES Geneva podnož MA výška kmene 30-40
STANDARD
CHLUMEC POŠTOU


Podobné rostliny
Malus domestica REDLOVE® 'ERA'®
Malus domestica BAYA® MARISA
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.