Picea pungens 'BLUE MOUNTAIN'

Picea pungens
Picea pungens 'BLUE MOUNTAIN'
smrk pichlavý
VZRŮST středně vysoký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 6-8m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 2-4m
KATEGORIE LIST jehličnan stálezelený
BARVA LISTŮ různobarevné:modrostříbrná a modrozelená
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 3   (do -40°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Jehličnany
náhled fotonáhled foto
Smrk pichlavý, přestože původně pochází z lesů Skalistých hor Kanady a USA, je u nás velmi zdomácnělou dřevinou. Velké oblibě se u nás těší zejména odrůdy s namodralým jehličím. Většinou rostou pomalu, proto jsou častou volbou do menších zahrádek jako zajímavě vybarvený menší solitér stejně jako venkovní vánoční stromeček.

Smrků se jménem Blue je už na trhu docela parta. Blue Mountain (Modrá hora) je dalším z nich. Jedná se o selekci smrku pichlavého s výrazně modrostříbrnými jehlicemi, které bohatě obrůstají větvičky kolem dokola. Roční přírůstky jsou u mladých rostlin mezi 15 a 20 cm a v pozdějším věku o něco větší. Již od země je spolehlivě a hustě větvený a vytváří souměrnou, štíhlou pyramidu.

Pro zachování všech typických vlastností se množí řízkováním. Roubování je zbytečně zdlouhavé a drahé a semenáčky se mohou různit v barvě i habitu. Rostliny mají vždy pevný a souměrný terminál, takže tvarovací střih není potřeba. Přesto zakracování je možné – nejlépe zjara před rašením.

Smrky snáší téměř jakoukoli nezamokřenou půdu, přednost dávají neutrální až lehce kyselé. Pěstujte je na plném slunci, aby vytvořily pravidelný tvar bez spodních vyholených větví. Hnojení není potřeba. Plně mrazuvzdorný do min. -40°C.

Poslední revize 02-11-2020
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Picea pungens 'BLUE DIAMOND'
Picea pungens 'FAT ALBERT'
Picea pungens 'HOOPSII'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.