Echinacea FLAME THROWER

Echinacea
Echinacea FLAME THROWER
třapatka
VZRŮST středně vysoká trvalka
 vysoká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.8-1m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.4-0.6m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ oranžová až červená
DOBA KVETENÍ červenec - říjen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Třapatek je na trhu velké množství, není tedy divu, že když se má nová odrůda uchytit, musí nabídnout něco jedinečného, nevídaného nebo jinak lákavého. Třeba oheň. Pamatujete si, jak nás až mysticky přitahoval, když jsme byli děti? Tedy alespoň ty venkovské děti, nebo pokud jste měli chalupu, kde se ohýnku na kraji pole nedalo mluvit jako o žhářství. Vysedávali jsme u ohně dlouho do noci, šťourali do žhavých uhlíků, aby se více rozhořely a ukázaly další spektrum barev a nikdy nechtěli jít spát, když nás už poněkolikáté mámy volaly domů do postele. Tohle všechno mi připomněla odrůda Flame Thrower, která nabízí ty nejžhavější odstíny ohně. Vyšlechtila ji má oblíbená šlechtitelka třapatek a dalších trvalek se sytými barvami Harini Korlipara z americké školky TerraNova® Nurseries a patent č.PP21932 byl vydán roku 2011.

Třapatka Flame Thrower v sobě nezapře krev druhu e.paradoxa – dlouhé a spíše užší okvětní plátky a zlatožlutý pigment. Jejich barva je od špiček sytě oranžová až ohnivě rudá poblíž vypouklých, červenohnědých středů, jež skýtají množství nektaru pro čmeláky, včely a motýly. Jedná se o vysokou odrůdu dorůstající až jednoho metru výšky a kvetoucí již od začátku prázdnin do raného podzimu. Květy jsou sladce voňavé.

Po odkvětu stačí květ odstřihnout k druhému až třetímu paždí s listem a stonek zachovat, protože podél něj vyrůstají z paždí další poupata, která neúnavně pokračují v kvetení až do konce prázdnin. Po odstranění květů z celé vlny kvetení je dobré rostlinu vždy mírně pohnojit, ať má dost síly vytvořit pěkné a velké květy v další kvetoucí fázi. Listy jsou sytě zelené, mírně drsné, kopinaté a mohou trpět na čerň a padlí, pokud je rostlina v mokré či příliš kamenité, udusané půdě, ale většinou je naprosto bezproblémová. Pozor si dejte brzy na jaře na slimáky, aby vám nezdevastovali nové rašení – rostlina raší později než ostatní trvalky, kdy už jsou i tito nevítaní plži v ničivé síle.

Třapatka poroste téměř v jakékoli nepodmáčené zemi na plném slunci. Hodí se do skupinových trvalkových výsadeb, nebo jako vítané oživení skupinek nižších keřů, krásně vypadá i vysázená nahusto v kontejnerech, kdy plně vynikne barva květů. Můžete ji zkusit umístit i do záhonu s vysypanými kamínky, kde barva květů bude zářit nejvíce. Mrazuvzdorná do min. -34°C.

Poslední revize 06-09-2020
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Echinacea   'SUNSET'
Echinacea 'TIKI TORCH'
Echinacea 'Hilmoojoy' MOOODZ® JOY
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.