Prunus armeniaca 'REALE d'IMOLA'

Prunus armeniaca
Prunus armeniaca 'REALE d'IMOLA'
meruňka - středně pozdní
VZRŮST středně vysoký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 4-6m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 2-4m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
DOBA KVETENÍ duben
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 5b   (do -27°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Ovoce

Italské město Imola proslulo závodní dráhou Formule 1. Nachází se v oblasti Emilia-Romagna, což je jeden z nejvýznamnějších regionů pro pěstování ovoce v Itálii. Meruňka Reale d’Imola pochází odtud. Jedná se o středně pozdní odrůdu s velmi krásnými plody. Jsou protáhle oválné, sytě oranžové s výrazným červeným líčkem. Dužina je sladká a aromatická, ve srovnání s ostatními odrůdami je měkčí, díky čemuž je velice vhodná ke zpracování například do smoothies, džemů a zmrzliny. Zraje přibližně od první dekády srpna a je vhodná do teplejších oblastí (nikoli do podhůří). Je samosprašná a velmi produktivní, přesto lze výnosy ještě zvýšit výsadbou jiné meruňky v okolí.

Meruňky se raději nestříhají. Pokud je přesto potřebujete řezat, udělejte to co nejdříve po odkvětu, jakmile začne tvořit listy, nebo po sklizni, dokud je stále v plné síle, aby vytvořila dostatek plodonosných větví na další rok a výtokem mízy zalepila místa řezu a tak se bránila infekcím.

Strom roste středně bujně do vystoupavé koruny. Potřebuje slunečnou, výhřevnou polohu a dobrou, živnou zem, která bude dobře propustná – v mokré zemi trpí na choroby. Mrazuvzdorná do cca -26 °C.

Poslední revize 01-09-2020
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Prunus armeniaca 'BERGERON'
Prunus armeniaca 'HAROGEM'
Prunus armeniaca 'HARCOT'
Vysvětlivky
 • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
 • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
 • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
 • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
 • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
 • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
 • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
 • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
 • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.