Magnolia 'WADA'S MEMORY'

Magnolia
Magnolia 'WADA'S MEMORY'
šácholan
VZRŮST středně vysoký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 4-8m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 2-3.5m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ bílá
DOBA KVETENÍ duben - květen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
Magnólie
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Dalším skvostem mezi magnóliemi je tato zvláštní, u nás zatím ještě méně známá odrůda, pojmenovaná po japonském botanikovi Koichiro Wada, někdy označovaná i jako magnolia x kewensis. Jedná se o velmi odolnou odrůdu, křížence mezi m.kobus a m.salicifolia, registrovanou v roce 1959. Nese poměrně velké květy: 15-20 cm široké při úplném rozevření, které jsou sněhově bílé. Okvětní plátky jsou podlouhlé a celkový vzhled připomíná hvězdokvěté druhy, přestože se k nim neřadí. Listy jsou úzce vejčité, středně až tmavě zelené. Další specialitou je barva nových větví, která zůstává nápadně zelená až do jara, než začnou přirůstat nové výhony. A ještě jednou zvláštností se pyšní Wada´s Memory: tvar tohoto stromu je přísně pyramidální, což je u magnólií neobvyklé. Roste středně rychle, desetiletá rostlina může mít kolem 4 metrů a svého maxima 9m dosáhne za několik desetiletí pouze ve výživných půdách bez okolní výsadby. Kvete bohatě a spolehlivě každým rokem. Zem potřebuje humózní, mírně kyselou (přidejte rašelinu), neustále vlhkou, ale propustnou – v létě nutno pro udržení vlhkosti zamlčovat. Magnólie nemají rády rýpání, hrabání či jiné vyrušování kořenového systému kolem stromu. Plně mrazuvzdorná.
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Magnolia výška 175-200 cm, výška kmene 70-80 cm
STANDARD
CHLUMEC AUTEM
Magnolia výška 175-200 cm, výška kmene 70-80 cm
STANDARD
PRAHA AUTEM


Podobné rostliny
Magnolia x loebneri 'MERRILL'
Magnolia x loebneri 'WILDCAT'
Magnolia kobus
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.