Veronica x media 'Allkiss' FIRST KISS®

Veronica x media 'Allkiss'
Veronica x media 'Allkiss' FIRST KISS®
rozrazil dlouholistý
VZRŮST středně vysoká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.5-0.6m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.5m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ růžová
DOBA KVETENÍ červen - září
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Rozrazily jsou stále populární a s přibývajícím množstvím nových odrůd v posledních letech možná ještě oblíbenější trvalky s klasovitými květenstvími. Jedná se buď o rozrazil dlouholistý, rozrazil klasnatý nebo jejich hybridy. Vysoké odrůdy se svou stavbou a velikostí květů již blíží k rozrazilovcům (veronicastrum) a jsou okouzlující pro svůj vertikální akcent, čímž umocní aranžmá s nižšími či horizontálně rostoucími trvalkami.

Nizozemský šlechtitel Wilhelmus van den Hoogen pokračuje ve své milostné sérii rozrazilů a po velkém úspěchu s odrůdou FIRST LOVE® (První láska) je tu další, pojmenovaná FIRST KISS® (První polibek). Jeho květy opravdu tak sladce růžové jako první pusa, kterou jste kdy dostali a věru, že si na ni každý pamatujeme celý život, je to tak? Tento rozrazil nese delší kvetoucí klasy než jeho předchůdce, mají asi 15-17 cm na výšku a představte si, že šlechtitel i spočítal, z kolika kvítků je jeden klas složený: z 500! Vykvétají na 50-60 cm vysokých stoncích od poloviny června na asi 3 týdny a, pokud po hlavním kvetení odstříháte odkvetlé klasy, rostlina brzy vytvoří nová květenství z nižších pater a pokračuje s kvetením až do září. Listy jsou široce kopinaté, při krajích pilovité, tmavě zelené.

Patent č. PP28797 vyšel roku 2017. Přestože se jedná o křížence nepojmenovaných semenáčů druhu v.longifolia, nomenklatura upřednostňuje latinské jméno odkazující na hybrid v. x media, neboť původ rodičovských druhů není jednoznačný.

Rozrazil poroste nejlépe v rovnoměrně vlhké zemi na plném slunci nebo jen částečném polostínu. Květy vydrží poměrně dlouho ve váze. V zahradě nakvétá až do konce léta, pokud včas odstraňujete odkvetlé klasy. Mrazuvzdorný do cca -34°C, možná ještě o pár stupňů více. Krásný i v kontejnerech, pouze nesmí vyschnout.

Poslední revize 19-07-2020
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Veronica x media 'Alllove' FIRST LOVE®
Veronica spicata 'Verspi' BUBBLEGUM CANDLES®
Veronica spicata 'Florvsro1' ANNIVERSARY ROSE
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.