Oenothera fruticosa 'SONNENWENDE'

Oenothera fruticosa
Oenothera fruticosa 'SONNENWENDE'
pupalka křovitá
VZRŮST středně vysoká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.6-0.8m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.4m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ žlutá
DOBA KVETENÍ červen - srpen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Pupalky se na českých zahradách pěstují odedávna. Jsou to spíše suchomilné rostliny pocházející ze Severní Ameriky, jihozápadu USA a Mexika. V paměti mám hlavně druh s velkými žlutými květy, na které jsme se jako děti chodívali dívat vždy navečer, protože rozkvétaly přímo před očima během 5-10 minut a zůstaly otevřené jenom přes noc. Ale i když se pupalkám v mnoha jazycích přezdívá přízvisky naznačujícími večer či noc, najdou se mezi nimi i druhy kvetoucí přes den.

Pupalka Sonnenwende (Slunovrat) si mě získala na první pohled a okamžitě jsem jí vymyslel svoje jméno: Hora sluncí. Tato pupalka je denní odrůdou, jež nabízí zářivě žluté, velké květy na vrcholech a podél 60-80 cm vysokých stonků, jejichž barva v horní části je nápadně červenohnědá, což zvyšuje efekt barevného kontrastu. Květy jsou jednoduché, miskovitě tvarované a otevírají se z tmavě šarlatově červených poupat přibližně od půlky června až do srpna. Listy jsou protáhlé, úzce elipčité až kopinaté, středně zelené, mladé mají vínově červený přeliv a na podzim se mění do výrazně červené.

Pupalka křovitá má ráda běžnou zahradní zem, která nebude ani mokrá, ani suchá a bude živná – v chudých půdách rychle odkvétá a není moc pěkná. Dopřejte jí plné slunce. Nemá nároky na pH půdy. Mrazuvzdorná do cca -34°C.

Poslední revize 18-06-2020
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
Chcete využít slevy pro objednávky listopad 2022 / únor 2023 ? Více informací zde.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Oenothera fruticosa
STANDARD
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Oenothera fruticosa 'FYRVERKERI'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.