Prunus avium ZAKRSLÉ ODRŮDY / DWARF

Prunus avium
Prunus avium ZAKRSLÉ ODRŮDY / DWARF
zakrslé třešně
VZRŮST nízký nebo půdopokryvný
 nízký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 1-1.5m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.5-1m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Ovoce
náhled foto
Zakrslé ovocné stromky jsou vítaným zpestřením mezi ovocnými stromky zejména pro ty, kdo nemají velkou zahradu, nebo nemají vůbec žádnou, ale rádi by si vypěstovali nějaké vlastní ovoce například na balkóně nebo terase svého bytu.

Zakrslé a kompaktní třešně jsou pomalu rostoucí ovocné stromečky, které se vejdou do každé zahrady a ve velké většině případů jsou samosprašné, aby nevyžadovaly opylovače, kterých by na městských balkónech byl jistě nedostatek. Řadíme sem i nesprávně pojmenované ‚sloupovité‘, protože třešně sloupovité být neumí .

Popis odrůd:

- (Nana) Cerasella (syn. Piemont) – zakrslá - středně až tmavě červené, sladké a šťavnaté plody, dozrává začátkem července, je částečně samosprašná a dorůstá cca 1,5 m

- Garden Bing® - zakrslá, samosprašná, tmavě červené, sladké, šťavnaté plody koncem června, vzpřímený až sloupovitý ale bohatě větvený růst do cca 1,5 m

Třešně nejsou náročné na půdní typ, preferují mírně kyselou a vlhčí zem, zejména v době nalévání plodů. Většinou jsou naroubované na zakrslých podnožích, takže rostou pomalu a tvoří pevné větvičky s množstvím květů i plodů, takže je není potřeba stříhat. Pokud byste je přesto chtěli tvarovat, udělejte to ihned po odkvětu. Při pěstování v kontejneru je nutné každoročně dodat živiny pomalu rozpustným hnojivem. Třešně jsou u nás naprosto mrazuvzdorné, snáší severní stěny i průvan a potřebují dostatek slunce.

Poslední revize 23-03-2020
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Prunus avium 'STELLA'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.