Pyrus communis ZAKRSLÉ ODRŮDY / DWARF

Pyrus communis
Pyrus communis ZAKRSLÉ ODRŮDY / DWARF
zakrslé hrušně
VZRŮST nízký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 1-1.5m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.5-1m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Ovoce
náhled fotonáhled foto
Zakrslé ovocné stromky jsou vítaným zpestřením mezi ovocnými stromky zejména pro ty, kdo nemají velkou zahradu, nebo nemají vůbec žádnou, ale rádi by si vypěstovali nějaké vlastní ovoce například na balkóně nebo terase svého bytu.

Minihrušně nebo zakrslé hrušně jsou pomalu rostoucí ovocné stromečky, které se vejdou do každé zahrady a ve velké většině případů jsou samosprašné, aby nevyžadovaly opylovače, kterých by na městských balkónech byl jistě nedostatek. Stejně jako ostatní hrušky mohou jejich listy trpět na rzi, pokud jsou v blízkosti jalovce jako hostitelská dřevina pro tuto houbovou chorobu. Pokud ne, bývají velmi zdravé.

Popis odrůd:

- GARDEN GEM® je kompaktní minihrušeň se vzpřímenými větvemi, díky čemuž je vhodné ji pěstovat i jako sloupovitý ovocný stromek menší výšky. Tvoří baculatější plody s načervenalým líčkem. Dužina je sladká, šťavnatá a plody střední velikosti dozrávají hned po máslovkách - v září. Je samosprašná a dorůstá cca 1,5 x 1 m.

- Garden Pearl – tvoří baculatější plody se zelenou slupkou, středně velké, pevné, se sladkou a šťavnatou dužinou. Je samosprašná a dorůstá cca 1,5 x 1 m. Sklizeň říjen.

- Kurato – nese atraktivní, protáhlé plody s pevnou dužinou, které dozrávají v polovině podzimu. Mají zelenožlutou slupku, příjemně sladkou chuť a jsou přibližně o třetinu menší než běžné hrušky. Je částečně samosprašná a dorůstá cca 1,5 x 1 m. Sklizeň září/říjen.


Nejsou náročné na půdní typ, zem nesmí být kamenitá ani podmáčená. Většinou rostou pomalu a tvoří krátké, velmi pevné větvičky s množstvím květů i plodů, takže není potřeba stříhat. Pokud je budete pěstovat v kontejneru, je nutné každoročně dodat živiny vhodným, nejraději pomalu rozpustným hnojivem. Hrušně jsou u nás naprosto mrazuvzdorné, snáší severní stěny i průvan, pokud mají dostatek slunce.

Poslední revize 16-03-2020; 28-02-2024
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Pyrus communis ZAKRSLÉ ODRÙDY / DWARF Garden Gem výška kmene 30
STANDARD
CHLUMEC POŠTOU
Pyrus communis ZAKRSLÉ ODRÙDY / DWARF Garden Gem výška kmene 30
STANDARD
PRAHA POŠTOU


Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.