Prunus 'PINK PERFECTION'

Prunus
Prunus 'PINK PERFECTION'
sakura, okrasná třešeň
VZRŮST středně vysoký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 3-5m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 3-4m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ růžová
DOBA KVETENÍ duben - květen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
náhled fotonáhled foto

U většiny krásných stromů a keřů se v encyklopediích dočteme informaci, že pocházejí z Asie (Čína, Korea, Japonsko). Nejinak je tomu i u nejkrásnějších sakur - kvetoucích třešní. A jméno této krasavice mluví za vše: Pink Perfection ('Růžová dokonalost'). Jedná se o britskou selekci veleúspěšné odrůdy Kanzan z roku 1935, od níž se liší méně bujným růstem, takže se vejde i do nevelkých zahrad.

Pink Perfection je nižší a méně rozkladitá sakura se záplavou plných, růžových květů na přelomu dubna a května. Strom roste středně rychle, cca 25-30 cm za rok, a tvoří úzce trychtýřovitou, velmi hustou korunu. Listy jsou typicky třešňové, asi 8-10 cm dlouhé, široce elipčité, pilovité při okrajích, sytě zelené v sezóně a mnohobarevné na podzim, pokud je strom v kyselé půdě. Nabídnou všechny odstíny od zlatožluté, přes oranžovou, šarlatově červenou až do lehce vínové - té je nejméně.

Strom je naprosto bezúdržbový a bezproblémový a řez není nutný ani žádnoucí z důvodu možné infekce moniliózou. Snáší jakoukoli půdu, ale přednost dá rovnoměrně vlhké, kyselejší a hluboké půdě. Pro dobré kvetení potřebuje slunné stanoviště. Kořeny jsou povrchové a mnohdy vystupují nad terén. Plně mrazuvzdorný do cca -27°C, a krátkodobě snese ještě o pár stupňů níže.

Poslední revize: 08-06-2007; 18-07-2016
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Prunus serrulata  'KANZAN'
Prunus serrulata 'KIKU-SHIDARE-ZAKURA'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.