Rudbeckia subtomentosa 'LITTLE HENRY'

Rudbeckia subtomentosa
Rudbeckia subtomentosa 'LITTLE HENRY'
rudbékie podplstnatá
VZRŮST středně vysoká trvalka
 vysoká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.8-1.2m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.4m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ žlutá až zlatá
DOBA KVETENÍ srpen - říjen
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Rudbékie podplstnatá (nebo plstnatá) je americký druh domovem v Missouri, kde se přirozeně vyskytuje na vlhkých prériích, v nížinách a podél vodních toků. Je ceněná pro trvanlivost květů (až 3 týdny), díky čemuž se hojně využívá jako květina k řezu. Její druhové jméno odkazuje na plstnatý až mírně chmýřitý rub listů.

Little Henry je zmenšená varianta předchozí odrůdy rudbekie podplstnaté Henry Eilers, oproti které tvoří asi o třetinu nižší stonky a vykvétá až o dva týdny dříve. Vyšlechtila ji Harnini Korlipara z americké školky TerraNova Nurseries a roku 2013 byla patentována pod číslem PP23590. Tvoří naprosto výjimečné květy, jejichž okvětní plátky jsou nezvyklé tenoučké, protože jsou stočené do úzké trubičky zlatožluté barvy s hnědým melírem. Mají jemně nasládlou vůni. Vykvétají přibližně v půli srpna a vydrží kvést až do října na bohatě větvených stoncích o výšce lehce nad jeden metr. Listy jsou středně zelené, úzce obvejčité až široce kopinaté.

Má ráda vlhká, případně lehce podmáčená místa – v přírodě roste na vlhkých loukách, březích řek, v širokých stokách u řídkých lesů i podél tratí, kde sice není mokro, ale hluboká půda krytá kamením, jež zabrání rychlému vysychání. Nevyžaduje hnojení, miluje plné slunce a zvládne i lehký polostín. Zjara odřežte těsně nad zemí. Mrazuvzdorná do cca -34°C.

Poslední revize 03-03-2020
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Rudbeckia subtomentosa 'LITTLE HENRY'
STANDARD
CHLUMEC POŠTOU


Podobné rostliny
Rudbeckia missouriensis
Rudbeckia fulgida var.sullivantii 'GOLDSTURM'
Echinacea paradoxa var. paradoxa
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.