Fagus sylvatica 'ROHAN OBELISK'

Fagus sylvatica
Fagus sylvatica 'ROHAN OBELISK'
buk obecný, buk lesní
VZRŮST středně vysoký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 8-12m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 2-3m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ vínová
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
Stromy
náhled fotonáhled foto
Buky jsou spolehlivé a otužilé stromy našeho podnebí. Rohan Obelisk je selekcí mezi samovolnými mutacemi odrůdy Dawyck, jež se pravděpodobně zkřížily s českou odrůdou Rohanii. Nese dva významné znaky, podle nichž jej snadno rozeznáte – atraktivní vínové listy barvy a sloupovitý růst.

Buk Rohan Obelisk nabízí efektně vybarvené, opadavé listy s vykrajovanými okraji. Jsou lesklé, zvlněné a raší zářivě vínově červené a na přímém slunci zrají do tmavě vínové až hnědočervené, zatímco neosluněné listy se v létě mění do tmavě zelené.

Růst je přísně sloupovitý, velmi štíhlý a vysoký jako modelka před přehlídkou, co přibere až v pozdním věku, kdy už se na ní tolik očí nekouká. Stejně jako tento buk, který se stává baculatějším až za několik desítek let a ani tehdy většinou nepřekročí šířku 3m, pokud neroste ve volném prostranství, kde má větší prostor na kořeny.

I když se jedná o středně vysoký strom, často se zjara stříhá, aby se vešel i do menších zahrad, čímž efektně houstne už jako mladá dřevina a v zahradě nabídne neprostupný habitus. Je nenáročný na půdu, zvládá zem mírně kyselou, neutrální i mírně zásaditou. Pro nejlepší vybarvení listů doporučujeme pouze přímé slunce. Plně mrazuvzdorný do cca -34°C.

Poslední revize 14-02-2020
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Fagus sylvatica výška 100-125 cm
STANDARD
CHLUMEC POŠTOU
Fagus sylvatica výška 100-125 cm
STANDARD
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Fagus sylvatica 'DAWYCK PURPLE'
Fagus sylvatica 'ROHANII'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.