Lobelia x speciosa STARSHIP™ DEEP ROSE

Lobelia x speciosa
Lobelia x speciosa STARSHIP™ DEEP ROSE
lobelka nádherná
VZRŮST středně vysoká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.3-0.4m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.4m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ různobarevné:vínová a zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ sytě růžová
DOBA KVETENÍ červenec - září
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 6   (do -23°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Lobelka je z čeledi zvonkovitých, ale čítá tolik druhů, že mnoho botaniků dává přednost zařazení pod samostatnou čeleď lobelkovitých. Lobelek je k dnešnímu datu úctyhodných 415 druhů. Pochází vesměs ze všech koutů světa, ponejvíce z amerického kontinentu. Často se jedná o vlhkomilné, tropické druhy nebo jednoletky, ale podařilo se i několik trvalkových zahradních hybridů, které jsou vhodné i pro naše klima. Jako například lobelka nádherná lobelia x speciosa, kterou poprvé popsal anglický botanik Robert Sweet (1783-1835) a která je vícenásobný kříženec mezi druhy siphilitica, fulgens a cardinalis. Nově se nyní vyvíjejí odrůdy, které mají delší životnost a jdou odolnější silnějším mrazům.

STARSHIP™ DEEP ROSE je fantastický přírůstek do rodiny nových a vylepšených trvalkových lobelek od firmy Kieft Seeds z USA. Série STARSHIP™ je zatím malá, ale všechny dosavadní odrůdy jsou překrásné. DEEP ROSE nese sytě purpurové květy na dužnatých, temně vínových až černých stoncích o výšce 30-40 cm přibližně od poloviny července. Rychle vytváří bohaté, přísně vzpřímené trsy s mnoha stonky a záplavou zářivých květů, jež kvetou až do konce léta. Odstříháváním stonků s odkvetlými květy podpoříte tvorbu nových.

Listy jsou kopinaté, v přízemní růžici velmi tmavě vínově červené až hnědočervené, a jakmile začne vyrůstat stonek s květy, listy podél stonku se změní na čerstvě zelené s vínovým přelivem. Jsou lesklé a zdravé a i před květem nabídnou efektní trs.

Lobelka nádherná vyžaduje vlhko a i když to mnozí pěstitelé popírají, dokáže stát i v lehce podmáčené půdě a svědčí jí to. Při našich testech se prokázalo, že přes zimu neuhynuly rostliny mrazem, ale suchem a ty, které byly v jílovitém, podmáčeném nebo velmi vlhkém záhoně, měly po celou zimu krásné listy těsně nad zemí a v nové sezóně brzy vyrazily ze země a vytvořily dvojnásobný trs v porovnání s rokem předchozím. Pěstujte ji na plném slunci nebo pouze v mírném polostínu, kde ale může být krátkověká. Má ráda živnou půdu jakékoli pH reakce, takže během kvetení je dobré ji občas přihnojit organickými hnojivy. Rostlina obsahuje jedovaté látky a při řezu roní mléko, které může alergickým jedincům způsobit kožní alergie. Mrazuvzdornost vyzkoušená do -22°C a předpokládá se do -24°C, pokud přes zimu neuschne.

Poslední revize 29-01-2020
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Lobelia x speciosa STARSHIP™ SCARLET
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.