Hydrangea macrophylla 'NIKKO BLUE'

Hydrangea macrophylla
Hydrangea macrophylla 'NIKKO BLUE'
hortenzie velkolistá
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 1.3-1.8m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1-1.5m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ blankytně modrá
DOBA KVETENÍ červen - září
NÁROKY NA SLUNCE polostín a stín
NÁROKY NA PŮDU kyselá (s vysokým obsahem rašeliny)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 6   (do -23°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Hortenzie Nikko Blue je další z nemnoha spolehlivých a osvědčených odrůd hortenzie velkolisté s kulatými květy pro naše zimy. Tvoří velká květenství složená ze sterilních kvítků blankytně modré barvy, jež se otevírají ze žlutozelených poupat. Jedná se o odrůdu, která kvete na loňských větvích, takže doporučujeme nestříhat, jinak přijdete o poupata, která se již vytvořila. Kvete bohatě od konce června až do konce léta. Odstříháváním odkvetlých hlav podpoříte tvorbu dalších květů. Opadavé listy jsou okrouhlé, středně až tmavě zelené, lesklé a při krajích výrazně pilovité. Roste středně rychle do úctyhodné výšky, která v ideálních podmínkách může lehce přesáhnout jeden a půl metru, čímž je vhodná i do neformálního, kvetoucího živého plotu.

Protože barva květů závisí na pH půdy, pro zachování modrého odstínu je nutné pěstovat ji ve velmi kyselé zemi, čehož dosáhnete speciálními substráty na bázi rašeliny s pH kolem 3,5-4,7. Pokud to nebude stačit, použijte okyselovače půdy, kterých je dnes na trhu solidní výběr.

Hortenzie se pěstují ve vlhké, ale dobře odvodněné, živné zemi. Latinské jméno pro hortenzie je hydrangea, takže už z názvu je patrné, že je to milovnice vody. Zem musíte udržovat vlhkou, zejména první rok po výsadbě. Po zakořenění už nebývá tak choulostivá na občasné vysušení. Nejlépe ji vyhovuje polostín nebo rozptýlené sluneční světlo. Přímé slunce zvládne pouze při dostatečné, pravidelné zálivce, přesto doporučujeme vysazovat do polostínu či stínu a na místa, kam v zimě nebude svítit slunce. Pro dodatečnou ochranu je dobré během tuhých zim větve zakrýt chvojím. Dobře ji zamulčujte, aby půda neztrácela vláhu. Mrazuvzdorná do cca -23°C.

Poslední revize 18-12-2019
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Hydrangea macrophylla 'NIKKO BLUE'
STANDARD
CHLUMEC POŠTOU


Podobné rostliny
Hydrangea macrophylla Forever&Ever 'BLUE HEAVEN'®
Hydrangea macrophylla ('Bailmer' ) ENDLESS SUMMER®
Hydrangea macrophylla 'BELA'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.