Betula nana 'GOLDEN TREASURE'®

Betula nana
Betula nana 'GOLDEN TREASURE'®
bříza zakrslá
VZRŮST malý keř
 střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.5-1m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.5-1m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ různobarevné:žlutá a světle zelená
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY toleruje (ale nevyžaduje) mokro
USDA zóna (nejnižší) 2   (do -45°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Zakrslá bříza patří k typickým dřevinám severní polokoule. Najdete ji v Kanadě i v Grónsku a v chladnějších státech severní Evropy a Asie. Roste extrémně pomalu a tvoří husté, nízké keříčky. Je zvyklá na vlhká až podmáčená stanoviště.

Golden Treasure® je světlolistá odrůda zakrslé břízy, kterou vyšlechtil Michal Adrusiv z Litomyšle, český šlechtitel, který má na svědomí například dřišťály Admiration® a Tiny Gold® nebo tavolu André. Tato trpasličí bříza nese droboučké, zlatožluté až žlutozelené listy ledvinitého tvaru s pilovitými okraji. Mladé lístky jsou nápadně tmavě oranžové stejně jako mladé větvičky. Roste pomalu do rozkladitého keříku, který se často stříhá do formálních tvarů, nejlépe zjara před rašením. Díky pomalému růstu a menší velikosti se často roubuje na nízké kmínky jako malý stromeček. Odrůda byla registrována v Evropě v roce 2014.

Zakrslá bříza nevyžaduje zvláštní zacházení ani speciální půdu, ale je přirozeně zvyklá na vlhkou až mokrou půdu a i když se často doporučuje do skalek, máme zkušenost, že v příliš suché půdě může snadno uschnout. Je plně mrazuvzdorná do min. -45°C a vhodná i do větších venkovních nádob.

Poslední revize 11-12-2019
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Betula pendula 'Globe' MAGICAL® GLOBE
Berberis thunbergii  'BONANZA GOLD®'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.