Prunus 'TAIHAKU'

Prunus
Prunus 'TAIHAKU'
okrasná třešeň, sakura
VZRŮST středně vysoký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 6-8m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 6-10m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ bílá
DOBA KVETENÍ duben - květen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
Stromy
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Jaro v kvetoucích zahradách přichází s rozkvetlými japonskými třešněmi = sakurami. Dříve se toto označení používalo pouze pro jeden strom a to odrůdu Kiku-shidare-zakura. Nyní se sakurami nazývají všechny okrasné třešně a často i višně a slivoně, které nenesou jedlé plody, ale jsou určené ke zkrášlení zahrad.

Taihaku je stará odrůda sakury, která byla poprvé přivezena z Japonska do Anglie roku 1900. Jedná se o bíle kvetoucí skvost snad s největšími květy o průměru až 6 cm. Jsou jemně voňavé a vykvétají od druhé poloviny dubna na 2-3 týdny. Poupata jsou slabě narůžovělá, květy po rozevření dokonalé bílé, jednoduché a téměř ploché. Výborně vypadá poblíž stálezelených listnáčů nebo jehličnanů, které jí udělají zelené pozadí, protože kvete ještě před rašením listů. Mladé listy jsou mírně bronzové, přechází v jasně zelené a na podzim se barví do oranžové a šarlatové. Roste středně rychle (25-35 cm za rok) a tvoří malebně rozkladité koruny poskytující příjemný letní stín.

Přestože bude naprosto spokojená i v trávníku, potřebuje vlhčí, dobře vydrenážovanou zem. Pokud jí vyhovíte a umístíte do zamulčovaného záhonu, odvděčí se vám bohatším a zdravějším olistěním i květy. Prořezávání je vhodné provádět v létě, pokud je potřeba. V našich podmínkách je plně mrazuvzdorná až do cca -29°C.

poslední revize: 11-12-2019
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Prunus serrulata (syn. 'Mount Fuji') 'SHIROTAE'
Prunus  'SHIROFUGEN'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.